Wątek polityczny

Najważniejsze wydarzenia z Polski i ze świata.
abc70620
Obserwator
Posty: 599
Rejestracja: 10 lis 2019, 18:48
x 2
x 98

Wątek polityczny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: abc70620 »

A to przepraszam.
Nie zauważyłem, że to była ironia.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Wątek polityczny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Kowalski vs Pereira.

IMG_20230103_100545.jpg
"Zjednoczona Prawica"

Swoją drogą to interesujące, jak TVP obrała zmianę kursu. Czyżby noworoczne przyrzeczenie? 🙂
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
Posty: 3397
Rejestracja: 04 lip 2008, 9:58
Lokalizacja: Polska
x 404
x 703
Kontakt:

Wątek polityczny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamil »

A ja myślę, że wczorajsza wypowiedź Hołowni nie jest przypadkowo. Przez przypadek dogadał się z PSL w sprawie wspólnych list wyborczych... więc może szykuje się wcale nie egzotyczna koalicja PIS-Szymon-PSL i szukają możliwości pozbycia się Ziobry, przynajmniej jeśli chodzi o ostatnie sejmowe głosowania? Coś się dzieje, coś się kroi. Może moja hipoteza jest błędna, ale wszystko składa mi się w całość.
Awatar użytkownika
Ama18
VIP Expert
Posty: 2569
Rejestracja: 19 paź 2008, 20:04
x 990
x 671

Wątek polityczny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ama18 »

Karol pisze: 03 sty 2023, 10:06 Swoją drogą to interesujące, jak TVP obrała zmianę kursu. Czyżby noworoczne przyrzeczenie? 🙂
TVP = PiS, ja bym obstawił to, że widzą, jak bardzo się rozpycha Solidarna Polska na prawicy. U Sroczyńskiego czytałem dość ciekawy wywiad z Michałem Fedorowiczem:
Solidarna Polska w 2022 roku praktycznie zawłaszczyła całą pisowską bańkę w internecie. Jeśli dziś jakiś poseł czy posłanka PiS-u chcą sobie poczytać na prawicowych grupach, co myśli przeciętny sympatyk ich partii, to trafią tam na powtarzane w różnych wariantach przekazy Solidarnej Polski. Było to widać już od czerwca, kiedy Solidarna Polska zaczęła grzać tematy energetyczne powiązane ze wzrostem cen. Najbardziej angażowały profile Patryka Jakiego. Z jednej strony sfrustrowani ludzie, którzy nie mogli dostać węgla, a z drugiej posty, że to wina Unii Europejskiej, ETS-ów, dawać nam tu szmal, bo nam się należy. Wszyscy klikali. I po paru miesiącach lądujemy w grudniu 2022 roku, kiedy już totalnie miesza się w necie, co jest PiS-em, a co jest Solidarną Polską.
https://next.gazeta.pl/next/7,151003,29 ... ernet.html
Awatar użytkownika
Abbott
VIP Expert
Posty: 4840
Rejestracja: 18 sie 2018, 15:42
x 1161
x 3564

Wątek polityczny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Abbott »

Nie wiem w czyim okręgu będzie startował Janusz, ale proszę głosujcie na niego bo w kolejnej kadencji będze bez niego nudno :twisted:

Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Wątek polityczny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Bochenek dostał kilka razy werbalnego liścia od Radomira Wita. Czerwińska przynajmniej bała się dziennikarzy, ten odważny to co chwilę dostaje tubę.



Do zwolenników PiS, których szanuję: serio, nie dziwi Was to, że paliwo nie podrożało po 1 stycznia 2023? 🙂

Co z tego, że fajnie, że skutecznie, że propagandowo dobrze się to info sprzedaje, obywatele się cieszą? A co jeśli cały poprzedni rok nas dojono, żeby w roku wyborczym uzyskać efekt psychologiczny w postaci "stabilnych" cen?

I nie przemawia do mnie argument, że gdzie indziej to jest drożej. Gdzie indziej, to się lepiej zarabia 🙂
Awatar użytkownika
Abbott
VIP Expert
Posty: 4840
Rejestracja: 18 sie 2018, 15:42
x 1161
x 3564

Wątek polityczny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Abbott »

Karol pisze: 08 sty 2023, 11:07 Do zwolenników PiS, których szanuję: serio, nie dziwi Was to, że paliwo nie podrożało po 1 stycznia 2023? 🙂
Sytuacja z wczoraj na zakupach. Tłumaczę swojej sąsiadce co Obajtek zrobił z cenami paliw, to mi odpowiedziała że ona nie ma prawa jazdy. Kolejną ripostą w moim kierunku był argument - "Jak kogoś nie stać na benzynę, to niech sprzeda samochód".

Nie dociera do niej, że ceny paliw mają wpływ na ceny produktów dyskontu w którym wczoraj kupowała chleb i bułki. Stary argument, że PiS przynajmniej w tych czasach coś daje, bo Tusk by jeszcze zabrał i sprzedał Polskę Niemcom. :lol:
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Wątek polityczny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Tu taka ciekawostka odnośnie zestawiania cen paliw w Europie biorąca pod uwagę jeszcze najniższą pensję 🙂
91e385a6bd50f865be598d6cd0ca6988.png
Fakt, że to z połowy 2022 roku, jednak oddaje pewne różnice między ex blokiem wschodnim, a zachodem 🙂

PS. Szkoda, że na obrazku nie ma krajów skandynawskich, chociaż pewnie zabrakłoby miejsca na liczbę przejechanych km 🙂
Awatar użytkownika
Abbott
VIP Expert
Posty: 4840
Rejestracja: 18 sie 2018, 15:42
x 1161
x 3564

Wątek polityczny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Abbott »

Tak w ogóle, to fantastycznie pracuje ten rząd w 2023 roku.
Wojenki PiS-u i Solidarnej Polski na twitterze, krytykowanie TVP za "Sylwester Marzeń", kłótnie w Trybunale Konstytucyjnym i kolejne zamachy na niezależne media. Inflacji już w Polsce nie ma.
Jantar
VIP Expert
Posty: 4425
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 246
Kontakt:

Wątek polityczny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

Karol pisze: 08 sty 2023, 11:07
Do zwolenników PiS, których szanuję: serio, nie dziwi Was to, że paliwo nie podrożało po 1 stycznia 2023? 🙂

Co z tego, że fajnie, że skutecznie, że propagandowo dobrze się to info sprzedaje, obywatele się cieszą? A co jeśli cały poprzedni rok nas dojono, żeby w roku wyborczym uzyskać efekt psychologiczny w postaci "stabilnych" cen?

I nie przemawia do mnie argument, że gdzie indziej to jest drożej. Gdzie indziej, to się lepiej zarabia 🙂
Przecież zwolennicy PiS nie zwrócą na to uwagi! Przed wyborami prezydenckimi raz mama rozmawiała z jakąś babką na przystanku autobusowym w temacie wyborów. Babka zapytała mamę, na kogo zagłosuje. Mama oczywiście, że na Trzaskowskiego, a babka na Dudę. I dalej powiedziała, że jest przecież TYLKO JEDEN KANDYDAT, że oczywiście popiera Kaczyńskiego i PiS, bo "tylko prezes daje tyle dodatkowych emerytur, a inni to tylko kradli". Mama ją zapytała, skąd Kaczyński ma pieniądze na te emerytury i bonusy, a babka na to, że "daje z własnych". No i to jest obraz wyborców PiS.
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
mw95
Użytkownik
Posty: 66
Rejestracja: 19 cze 2020, 9:27
x 88
x 14

Wątek polityczny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mw95 »

ale pomyślcie sobie co by gadała opozycja, gdyby w grudniu paliwo spadło do 6 zł, a teraz drastycznie zdrożało
Tomaldo Banjo
Obserwator
Posty: 568
Rejestracja: 21 paź 2020, 17:37
x 6
x 184

Wątek polityczny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomaldo Banjo »

Ale Orlen robił wały na cenach od powstania tarczy.
Awatar użytkownika
ReinholdF
Obserwator
Posty: 307
Rejestracja: 03 mar 2022, 14:55
x 125
x 82
Kontakt:

Wątek polityczny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ReinholdF »

Podliczyłem sobie medianę tych wyliczeń krajów sąsiadujących z nami (łącznie z Polską) i wyszło mi, że łącznie razem można byłoby na całe 1000 km przejechać tylko ćwiartkę, czyli 45 km.

WolframAlpha obliczył mi też, że to akurat długość całego przebiegniętego maratonu. :D

To akurat jest toksyczne, że Orlen obraca sprawę obecnych posunięć krajów OPEC w interes powiększania sobie zysków z handlu naftą po dumpingowych cenach, podczas gdy jeszcze importujemy drewno z Białorusi. Widać, że nie wykorzystujemy do końca mechanizmu kontroli cen w sposób pożyteczny dla odbiorców indywidualnych, bo w dealu z wielkim Katarem nie mamy nawet krzty wiarygodności.
NARCYSTA @ odzew.FM // sob. 17
Jestem autystą od 2002 roku. Zakochany w mediach od urodzenia.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Wątek polityczny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Na komisji administracji PiS przegrał głosowanie wniosku opozycji o odrzucenie projektu na ustawy o powołaniu komisji weryfikacyjnej xD



Niby nic, ale pożar w burdelu trwa.
Awatar użytkownika
Abbott
VIP Expert
Posty: 4840
Rejestracja: 18 sie 2018, 15:42
x 1161
x 3564

Wątek polityczny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Abbott »

Morawiecki to jednak mistrz manipulacji. Już rozpoczął narrację, że to opozycja blokuje KPO, bo sam nie ma poparcia ziobrystów i prezydenta. XD

Oczywiście najbliższe posiedzenia sejmu są zbędne. Wszyscy wiemy jaki będzie wynik głosowań. Satysfakcję jedynie będzie miał Zbigniew Ziobro.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Headlines”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości