[BBC] Doctor Who

Dział poświęcony zagranicznym serialom telewizyjnym.
Awatar użytkownika
Leszek1979
VIP Expert
Posty: 451
Rejestracja: 24 maja 2006, 23:14
Lokalizacja: Tczew

[BBC] Doctor Who

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Leszek1979 »

Są tu jacyś fani tego brytyjskiego serialu ?
Ja na razie obejrzałem pierwsze półtorej sezonu ale zamierzam obejrzeć 27 pozostałych. Nawet podoba mi się ta estetyka, chociaż chwilami przypomina teatr sensacji "Kobra" :lol:. Napisów po polsku co prawda nie ma, ale w końcu to stare dobre BBC, więc większych problemów ze zrozumieniem nie ma.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Doctor Who

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Pamiętam, że "Doctor Who" nadawany był w Tele5, jeszcze chyba w czasach ta telewizja była proeuropejska.
Kazik
Obserwator
Posty: 377
Rejestracja: 07 paź 2007, 18:09
x 1

Doctor Who

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kazik »

Doctor Who można oglądać na którymś z tych BBC na W Polsacie Cyfrowym
Awatar użytkownika
Hubert
Obserwator
Posty: 302
Rejestracja: 24 wrz 2007, 11:51
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Doctor Who

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hubert »

Dokładnie na BBC Entertainment ;)
Awatar użytkownika
Cyk
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 15 kwie 2008, 9:02

Doctor Who

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Cyk »

Oglądałam kilka odcinków i kiedy się wciągnęłam ,to oczywiście nasza kochana telewizja przestała je emitować.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8081
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Doctor Who

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Pora odświeżyć ten nieodwiedzany od zalania dziejów (i trzech doktorów) temat :rolleyes:

Peter Capaldi rezygnuje z głównej roli w serialu Doctor Who. Po raz ostatni pojawi się w odcinku świątecznym na koniec roku, gdy odchodzić będzie też obecny prowadzący - Steven Moffat.
https://naekranie.pl/aktualnosci/peter- ... ho-1610939
Doctor Who Capaldi.jpg
Oświadczenia oświadczeniami, ale prawdopodobnie aktora zmusiło samo BBC, aby dać od 11 serii wolną rękę kolejnemu showrunnerowi - Chrisowi Chibnalla w nadaniu nowego charakteru serialu, co jest bardzo potrzebne (Moffat zrobił z tego w ostatnich sezonach fanfic pod tytułem "jak Doktor jest zajebisty"). Nie będzie musiał martwić się głębiej charakterystyką i wątkami pozostawionymi przez poprzednika. Nowe wcielenie serialu, od razu z nową wersją głównego bohatera.

Doctor grany przez Petera Capaldiego niestety był najnudniejszym wcieleniem tego bohatera. Specjalnie nie używam słowa najgorszy, bo nie można mieć tego za złe aktorowi. Jak najbardziej jego postać była Doctorem - miała tą charakterystyczną dziwność władcy czasu. Problem w tym, że Moffat wypalił się i bohater skończył na etapie archetypu ekscentrycznego protagonisty, nie rozwijając jednocześnie własnej oddzielnej tożsamości. Wszystkie wcześniejsza wcielenia, nawet te najgorsze, miały swoje charakterystyczne cechy, tutaj jest pusty stereotyp.

Jeśli chodzi o rozwój serialu jak dla mnie przede wszystkim powinni zrezygnować z nagminnie nadużywanych Daleków i totalnie zwrócić się w stronę kreowania nowych kanonicznych przeciwników Doctora np. w stylu Płaczących Aniołów. Może by tak też przypomnieć sobie o córce Doctora?

Z innych wieści: zmarł John Hurt - aktor również grający przez krótki czas Doctora (tzw. Doctora Wojny):
https://naekranie.pl/aktualnosci/john-h ... na-1605261
Doctor John Hurt.jpg
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Posty: 3746
Rejestracja: 06 maja 2007, 21:39
x 88
x 578

Doctor Who

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AtoMan »

Jenny miała szansę na swój spinoff, ale zapewne kiepskie wyniki Torchwood na to nie pozwoliły. Co do Capaldiego - jego Doktor był świetnie zagrany, ale kiepsko napisany, i być może jego ostatni sezon dopiero w pełni wykorzysta jego potencjał. Niemniej jego los był przesądzony od co najmniej kilku miesięcy, kiedy w jednym z wywiadów ktoś z kierownictwa BBC stwierdził, że po nowej serii oczekują powrotu do dynamicznego klimatu sezonów z Tennantem.

A Anioły widziano parę dni temu na planie serialu ;)
dość
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8081
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Doctor Who

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Może to kwestia problemu braku własnej tożsamości Doktora. Jak dla mnie dość dobrze podczas ostatnich świąt sprawdził się Nardole (Matt Lucas) jako towarzysz. Jego kwestie do Doktora miały ten element cynizmu - lekkiej krytyczności, pouczenia.
Nardole Doctor Who.jpg
Jak tak pomyślałem sobie nad tym przykładem, to dochodzę do wniosku, że staremu doktorowi potrzebny jest jakiś stary towarzysz, a nie młoda ładna aktorka, bo relacja między nimi od razu przywołuje układ "nauczyciel - uczeń". Nie było to takim problemem, gdy sam doktor był młodszy, ale w przypadku siwego przydałby się ktoś, kto mu odburknął, a nie traktował go jak dobrego wujka, który wszędzie go zawiezie. W sumie pierwszy doktor miał swoją uroczą siostrzenicę, a jednocześnie upierdliwego belfra w Tardis, które narzekał i podważał :)
Doctor Who Classic.jpg
I podróżował z niewłasnej woli, zamiast być idolem, którego Doktor wziął na dłuższą przejażdżkę.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8081
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Doctor Who

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Pojawił się nowy teaser 10 serii / 36 sezonu Doctor Who Sam nie wiem, co myśleć o nowej towarzyszce. Wygląda na to, że zachowają układ "nauczyciel - uczeń". Z drugiej strony patrząc po wcześniejszych zwiastunach nie wydaje się specjalnie inteligentna. Fajna odmiana byłaby, gdyby okazała się totalnie głupia jak but, tak zupełnie, aby wkurzać Doktorka. No i pasowałoby to do koncepcji powrotu w następnym sezonie do klimatu z czasów Tennanta, który miał przecież swoją Donnę :D

Zwiastun z grudnia
[ Spoiler ]
Przedstawienie postaci z kwietnia ubiegłego roku
[ Spoiler ]
Na plus - nadal Matt Lucas jako Nardole, który mam nadzieję będzie tak dogadywać Doktorowi jak w odcinku świątecznym.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11482
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 952
x 2214

Doctor Who

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

A seria i sezon to nie to samo?
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8081
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Doctor Who

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Sezony są liczone od początku istnienia serialu (od 1963)
Seria to liczba sezonów od wznowienia w 2005 roku (serial miał przerwę od 1989 roku, z krótką przerwą na film telewizyjny/pilot w 1996).

To po prostu dwa różne sposoby liczenia sezonów w Doctorze Who wprowadzone po to, aby nie było zamieszania.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11482
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 952
x 2214

Doctor Who

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

Niech lepiej zajmą się rekonstrukcją albo szukaniem zaginionych odcinków niż tworzeniem nowych.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8081
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Doctor Who

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Pełny trailer 10 serii Doctora Who
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8081
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

[BBC] Doctor Who

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Co prawda nadal nie zacząłem oglądać nowego sezonu Doctor Who (powtarzam klasyczne Miasteczko Twinpeaks - druga połowa drugiego sezonu jest ciężka do strawienia), ale znalazłem coś ciekawego (?) na youtube, a raczej youtube znalazł mi.

Nagrania z dwóch edycji polskiej imprezy "Whomanikon", na której kilkanaście nerdów prezentuje i dysputuje (nerduje :P) na temat serialu dla dzieci. Na poważnie ;)
https://www.youtube.com/playlist?list=P ... Hv5wUkD7xF

Czasem całkiem ciekawy materiał do odsłuchania przy robieniu innych czynności. Mnie najbardziej zainteresował "Rzeczy, których nie da się odzobaczyć" podejmujący się tematu nieoficjalnych spin-offów Doctora Who bez Doctora Who (wykorzystywanie zamierzchłych praw autorskich do komercyjnego korzystania z elementów uniwersum Who).
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8081
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

[BBC] Doctor Who

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Ogłoszono nowe 13. wcielenie Doctora Who :lol:
[ Spoiler ]
Mógłbym trochę ponarzekać, jakie to
[ Spoiler ]
i w ogóle, ale biorąc pod uwagę, jaki mam problem z oglądaniem ostatniego sezonu (jestem na czwartym odcinku) to takie proste odświeżenie przyda się. Tym bardziej, że odtwórca bardzo dobrze wygląda w płaszczu Doktora :)
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Seriale zagraniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości