Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

Seriale animowane z całego świata :)
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

“Bokura wa Minna, Son Goku da" (Wszyscy jesteśmy, Son Goku) - sympatyczna reklama najnowszej gry "Dragon Ball Z: Kakarot"... niby Japonia, niby spot po japońsku, możliwe, że nawet inne czasy, a nietrudno poczuć klimat realiów pierwszych lat XXI wieku :D Choć ja miałem wtedy już 12 lat, więc byłem za stary na pewne rzeczy. Niemniej potrafię zrozumieć ten szał, przede wszystkim widziałem, co działo się za oknem ;)
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Intro gry "Dragon Ball Z: Kakarot", czyli jazda Bandai Namco na nostalgii fanów cz. 2. :rolleyes: Moim zdaniem bardzo leniwa, z tą kanciastą grafiką I słabo dobranymi cutscenkami powyższy opening wygląda jak fanowski filmik, który ktoś wrzucił na youtube'a, a oficjalny materiał promocyjny czy z samej gry.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Recenzja "Dragon Ball Z: Kakarot" od arhn.eu.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Reklama "Odjazdowych Kreskówek", konkretnie anime na RTL7 z trzeciego tomu mangi Akira (styczeń 2000) - natrafiłem przy okazji szukania czegoś innego ;)
Odjazdowe Kreskówki RTL7 Anime Akira tom 3.jpg
Pierwsze logo, układ ramówki pewnie znany @Karol - rozmawialiśmy o nim jedną stronę temu :D

Z innych ogłoszeń parafialnych - natrafiłem około 3 tygodnie na "Taiyōkei◉Wonder Last" - jakiś niezbyt wyróżniający się utwór/teledysk japońskiego girlsbandu Kirameki☆Anforento. Nie wiem "czemu", ale nawiązuje do Dragon Balla. Tak więc jak ktoś lubi przesadnie cutie-cutey-cute śpiewające dziewczyny i mangę Akiry Toriyami to polecam zapoznać się z dziełem. ;) Z tego, co kojarzę to gościu występujący w nagraniu to R Fujimoto - komediant/cosplayowiec ubierający się od lat w strój Vegety i parodiujący różne rzeczy (teledyski). Humor raczej nie zrozumiały dla przeciętnego mieszkańca zachodniego globu.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

W dniu 21 marca zmarł Hiroshi Masuoka - aktor, który podkładał pod Genialnego Żółwia w końcowym odcinkach Dragon Ball Z i całym Dragon Ball GT (oryginalnym seiyuu był Kōhei Miyauchi, który zmarł w 1995 roku, od 2009 roku głosem Kame-Sennina jest z kolei Masaharu Satō).
Hiroshi Masuoka.jpg
Hiroshi Masuoka.jpg (31.85 KiB) Przejrzano 2615 razy
Powodem śmierci był rak odbytnicy.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Krzysztofek1995
Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 23 lut 2020, 0:29
x 7
x 1

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Krzysztofek1995 »

Wyrazy współczucia
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Pewnie jestem jedyną osobą na planecie, który ma o tym pojęcie...

Dzisiaj mija 20. rocznica pierwszej emisji Dragon Ball Z w Polsce. W czwartek, 11 maja 2000 gdzieś około godziny 15-16 na RTL 7 nadało dwa pierwsze odcinki drugiej serii DB.
Dragon Ball Z.jpg
Powinienem teraz rzucić jakimś konkretnym ochłapem z tej okazji tak jak przy rocznicy pierwszej serii, ale dopiero zorientowałem się dzisiaj rano przed pracą sprawdzając swoje archiwa "nieprzydających się do niczego faktów". ;) Musicie się zadowolić tymi kilkoma skanami, które dokonałem kilka miesięcy temu, znajdujących się na tablecie.

Przednie części* okładki zeszytowej wersji mangi Neon Genesis Evangelion od wydawnictwa J.P. Fantastica - z reklamą pasma Odjazdowe Kreskówki z RTL7 :)
Neo 2-00 - okładka.jpg
Neo 3-00 - okładka.jpg
Coś ze środka, co dawałem już z Akiry wyżej :
Odjazdowe Kreskówki RTL7 Neon Genesis Evangelion.jpg
No i jeszcze Księżniczka Mononoke na tylnej okładce (chyba NGE 7/2000) - wiem, że nie DB, ale (drugie) logo RTL7 jest ;)
Księżniczka Mononoke Reklama.jpg
* w tej edycji zarówno z przodu i z tyłu zeszytu była często ta sama ilustracja (gdy nie było reklamy na całą stronę - wtedy tył był różny), tak aby nie potrzebnie nie konfudować potencjalnych czytelników, które nie wiedziały, że mangi czyta się od prawej do lewej. Jedyna różnica to brak napisów i reklam na tylnej części.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Może to będzie masakracja dzieciństwa ale tak brzmi piosenka z Dragon Ball GT... w języku polskim:
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Gratulacje dla fanów, że mieli więcej odwagi i zawziętości od RTL7 😀

Jeśli chodzi już o lokalne wykonania piosenek z DB, to na uwagę zasługuje niemiecka wersja "Cha la head cha la" na zlecenie RTL2 😀 Dość regularnie jej słucham 😁


Druga wersja czołówki oraz całkiem nowa piosenka też były niczego sobie:
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Poland pisze: 16 paź 2020, 20:37 Może to będzie masakracja dzieciństwa ale tak brzmi piosenka z Dragon Ball GT... w języku polskim:
Nie ma co narzekać, co innego fanowskie wykonanie, co innego, gdy oficjalna, profesjonalna firma kaleczy pierwowzór ;)

@Karol dał niemieckie aranżacje (moje ulubione wersje oryginalnych piosenek z Zetki - sorry... Hironobu Kageyama ;)), ja chciałbym pójść w drugą stronę, czyli amerykańskie czołówki DB z Funimation, ktòre moim zdaniem są w większości okropne. Tutaj można sobie zobaczyć historię tych wszystkich edycji, a było ich trochę przez lata. Nienawidzę przede wszystkim openingów ery DBZ, który brzmią dla mnie jak tandetny rock skierowany dla dzieci w wieku buntu. Równie "meh" dla mnie są ich późniejsze zamienniki - chyba Funimation pożałowało jakieś kasy na licencję, skoro nie tylko nie mają wokalu, to jeszcze zamiast oryginalnej instrumentalnej wersji z Japonii wrzucono jakąś marną rockową "podróbkę". :lol:

Podoba mi się, jak ostatni opening Kai i pierwszy Superki (dla Adult Swim) jest już oryginalny, jakby Toei postanowiła, że starczy już robienia sobie jaj ;)

Niemniej chociaż piosenki z USA mi się osobiście nie podobają, to jednak ktoś nad nimi troszeczkę popracował. Prawdziwego przegięcia pały w kwestii leniwej nuty dokonali Kanadyjczycy :lol:
PS W polskiej lidze piłkarskiej gra Goku ;)
https://weszlo.com/2020/10/12/joan-goku ... dz-legnica
Był Tsubasa, czas na Goku. Piłkarz Miedzi zmienia imię w hołdzie dla serii „Dragon Ball”

– Kamehamehaaa! – ten okrzyk od pewnego czasu towarzyszy mieszkańcom Legnicy. Nie, na Dolnym Śląsku wcale nie odbywa się właśnie międzynarodowy zlot fanów serii „Dragon Ball”. Skąd więc te dziwne odgłosy? Z treningu pierwszoligowej Miedzi. W ekipie Jarosława Skrobacza pojawił się bowiem Goku, we własnej osobie. Co to za szalona historia?

Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto oglądając jakiś serial, ani przez chwilę nie wcielał się w myślach w głównego bohatera. Wiadomo, zdarzało się, zwłaszcza w dzieciństwie. Joan Roman postanowił jednak pójść krok dalej. Ksywka „Goku” trzymała się hiszpańskiego pomocnika długo, ale dla Romana było to za mało. Zupełnie jak w „Dragon Ball” nastąpiło przejście na wyższy poziom.

Joan został Goku. Formalnie i zgodnie z prawem. Piłkarz zmienia swoje imie, nawiązując do ulubionej mangi.

– Jestem wdzięczny Joanowi za wszystko, co przeżyłem i za lekcje, które czerpałem. Ale teraz jestem Goku. Wybrałem to imię, bo identyfikuję się z jego wartościami. Wytrwałość, walka z przeciwieństwami, optymizm. Proszę tylko o to, żeby uszanować moją decyzję – czytamy w oświadczeniu, które Super Saiyan zawodnik Miedzi opublikował na swoim Instagramie.

Sprawdziliśmy dla pewności – w Hiszpanii święto podobne do naszego Prima Aprilis przypada na końcówkę grudnia. W Polsce oczywiście na początek kwietnia. Za oknem niby zimno, ale jednak jeszcze nie zima. Ani też wiosna, czyli szanse na to, że Roman wyskoczy nam zaraz z liśćmi i krzyknie: it’s a prank, są znikome. Zresztą motyw Goku w social mediach pomocnika przewija się od dawna, więc coś było na rzeczy. Temat szybko podłapały media, także te w Hiszpanii, bo to jednak spore wydarzenie. Były zawodnik Manchesteru City i Barcelony (ależ to szumnie zabrzmiało!) zmienił imię na cześć bohatera bajki. Chyba nawet najlepsi clickbajterzy z plotkarskich portali nie byliby w stanie wymyślić czegoś takiego.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Fani Dragon Balla odkryli, że w połowie września zarejestrowano dwie nowe domeny z tytułem serii.

http://dragon-ball-official.com - zajęta przez wydawnictwo Shueisha
https://whois.domaintools.com/dragon-ball-official.com

https://dragonball-official.com/ - zajęta przez SUURI-KEIKAKU - firmę zewnętrzną operującą domenami m.in. dla tego wydawnictwa
https://whois.domaintools.com/dragonball-official.com (w 99% raczej nie jest ten Hiroshi Saito)
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Jak się chce, to można porządnie usunąć wokal :) Takich wersji jest naprawdę mało w sieci.

Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

20 lat Dragon Ball GT w Polsce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Dzisiaj mija 20 lat od kiedy w naszym kraju po raz pierwszy wyemitowano pierwszy odcinek anime Dragon Ball GT :)
Dragon Ball GT Polska.jpg

Zdarzenie miało miejsce 1 grudnia 2000 roku w paśmie "Odjazdowe Kreskówki" RTL-u 7. Najpierw polska stacja telewizyjna nadająca z terytorium Wielkiego Księstwa Luksemburga wyemitowała ostatni odcinek serii Dragon Ball Z (ok. godz. 15.25), a następnie około godziny 15.55 - usłyszeliśmy to 8) 8) 8) Pierwsza oryginalna czołówka i dubbing DB na antenie polskiej TV... poza angielskimi creditsami. Lata 90, Francuzi... jeśli chcesz możesz szukać w tym wszystkim logiki. ;)

---

Równie niezapomniany ending: ---

Tutaj powstający dużo wcześniej news z magazynu Kawaii - numer 29 (grudzień 2000 - styczeń 2001), jak widać nie z mojego archiwum (znalezione na chomikuj). Dwumiesięcznik miał swój dział poświęcony temu anime, więc polecam z ciekawości poszukać skanów.
Image-005.jpg
Okładka numery, nie pierwsza i nie ostatnia z postaciami DB :D
Image-001.jpg
---

Tutaj radosna, historyczna nowina z usenetu (pl.rec.anime, 18 listopada 2000):
https://groups.google.com/g/pl.rec.anim ... WejHKyJMAJ
witam wszystkich

Zaczerpnięte z
http://www.mediaglob.com.pl/

"RTL7 ulega fanom japońskiej animacji

O fanach japońskiej kreskówki "Dragon Ball" można powiedzieć wiele, ale z
pewnością nie można im zarzucić braku pasji i oddania wyznaczonej sobie
misji nakłonienia nadawcy do zakupu kolejnych odcinków. Od wielu miesięcy
zaznaczają swoją obecność w internecie, a forum telewizji RTL7 opanowali
całkowicie. I na nic zdało się uruchomienie odrębnego tylko dla nich, na
stronie tego kanału- "Dragonballowcy" odpisują na tematy nie związane w
żaden sposób z ich serialem demonstrując swoje uwielbienie dla tej
produkcji. Sprowadzają je do dyskusji o swej ulubionej animacji, domagają
się dalszych serii. I nadawca nie mógł tego nie zauważyć- idąc na przeciw
tym żądaniom od 4.12 w ramówce umieścił Dragon Ball GT w cyklu "Odjazdowych
kreskówek"

I'M very happy!!!!!!!!!!!!!!!!!

pooooooooozdroooooowka
[email protected]

(20 listopada 2000)
Hej
Male sprostowanie. Mam nadzieje ze ucieszy was jeszcze bardziej. Startuje 1
XII, nie 4. Najpierw bedzie stary odcinek Z a potem pierwszy GT.
Pa
Res

Pierwsze opinie z 1 grudnia 2000 roku oraz kolejnych kilkunastu dni :)
https://groups.google.com/g/pl.rec.anim ... c1e4OU3SQJ

---

PS. Jeden z trzech niewyemitowanych u nas endingów. Po raz pierwszy raz spotkałem go po kilku latach, jak ściągnąłem z jakieś strony film "Dragon Ball GT: A Hero's Legacy" (1997). Zobaczyłem tyłówkę na końcu, a potem dowiedziałem się, jak nam zabrano ten promyk dzieciństwa. ;)
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Mnie zawsze zastanawiało powoływanie się na wysoką oglądalność "Dragon Ball". Czy kiedyś zaprezentowano jakiekolwiek wyniki badań telemetrycznych? Z pewnością oddziaływanie na ówczesną młodzież było olbrzymie, sukces komercyjny, gadżety postaci dodatków do chipsów, batoników, zabawki, niemalże na poziomie "Pokemon" (mimo, że RTL7 była malutką telewizją kablową zestawiając ją z Polsatem), jednak nie przypominam sobie, aby przełożono to na jakieś liczby.
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Posty: 3745
Rejestracja: 06 maja 2007, 21:39
x 88
x 578

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AtoMan »

No właśnie niespecjalnie. Był "szum", były działania fanów i to było widoczne, ale jakakolwiek kapitalizacja tegoż przyszła bardzo późno - wszelkie karty, merch czy kinówki w kinach pojawiły się, kiedy szum już się powoli wyciszał a TVN postanowił ręcami Superniani go uciąć xD
dość
ODPOWIEDZ

Wróć do „Animacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości