[TVP3] Serwisy informacyjne ośrodków lokalnych

Sztandarowe programy informacyjne stacji telewizyjnych.
Awatar użytkownika
brzoza13
Obserwator
x 15

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: brzoza13 »

Dzisiaj w ŁWD po raz pierwszy pojawił się Andrzej Pinkowski, dotychczasowy prezenter Radia Eska w Łodzi.
Zdrowego Nowego Roku 2021!
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
x 159
x 183
Kontakt:

Post autor: SNOL »

Od pewnego czasu widzowie TVP3 Wrocław mogą oglądać nowe osoby w roli prowadzących „Fakty o poranku” i „Fakty” o 14.00. Są to reporterzy: Joanna Pietkiewicz, Piotr Kaszuwara (wcześniej Radio Wrocław i Polsat News) oraz Maciej Biskup (wcześniej TV Dami Legnica i TV Regionalna). Do głównego i wieczornego wydania, ale też do „EuroFaktów #KomisjaEuropejska” powróciła autorka magazynu - Sylwia Gazda.

To efekty wewnętrznego castingu. Warto było spróbować - wiem co piszę, duże przeżycie. ^-^
Tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 13 lat.
SebMat
Użytkownik
x 3
x 5

Post autor: SebMat »

Od pewnego czasu w TVP3 Warszawa wydania Kuriera Mazowieckiego oraz Kuriera Warszawskiego są emitowane ze studia plenerowego. Z kolei Kurier Warszawy i Mazowsza o 21:30 jest w formie flesza.
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
x 159
x 183
Kontakt:

Bardzo ciekawa sprawa. Czyżby miały otrzymać nowe studio? Uważam, że już dawno temu TVP3 Warszawa powinna mieć dla swoich serwisów informacyjnych najpiękniejsze studio - godne telewizji lokalnej dla stolicy.

Ostatnio obejrzałem https://youtu.be/jcd7sBsDbi0?t=389 zestawienie @tevebits serwisów 16 otv i wizualnie jest dramat. IMO bronią się tylko: „Panorama” TVP3 Gdańsk, „Kurier opolski” TVP3 Opole i „Fakty” TVP3 Wrocław (wyjątkowo nie przemawia przeze mnie lokalny patriotyzm).

„Teleskop” TVP3 Poznań ma np. przepiękną oprawę, ale za to studio jest przebrzydłe. Na odwrót jest w „Kronice” TVP3 Kraków albo „Informacjach” TVP3 Kielce, które mają niezłe studia, ale grafikę rodem z lat 90. ub.w. Dlatego nie ma ideału, ale te trzy pierwsze serwisy prezentują się naprawdę bardzo dobrze.

PS Przepraszam za ten link. Albo coś mi się z głową zrobiło i już nie umiem, albo jest jakiś problem z zamieszczaniem urli.
Awatar użytkownika
Rico
VIP Expert
x 68
x 44

Post autor: Rico »

Czołówek Kurierów WOT będę akurat bronił - wydaje mi się, że są całkiem schludnie wykonane. Zwłaszcza czołówka KM.
Tylko to studio...
#8gwiazd
Kostka
Obserwator
x 2
x 63

Post autor: Kostka »

Właśnie.
To już nawet studio wykorzystywane w Regionalnej do 2014 wyglądało o wiele lepiej i schludniej niż te "szafki"...
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 25
x 301
Kontakt:

Post autor: Poland »

SNOL pisze: 07 lis 2020, 1:11 Bardzo ciekawa sprawa. Czyżby miały otrzymać nowe studio? Uważam, że już dawno temu TVP3 Warszawa powinna mieć dla swoich serwisów informacyjnych najpiękniejsze studio - godne telewizji lokalnej dla stolicy.

Ostatnio obejrzałem https://youtu.be/jcd7sBsDbi0?t=389 zestawienie @tevebits serwisów 16 otv i wizualnie jest dramat. IMO bronią się tylko: „Panorama” TVP3 Gdańsk, „Kurier opolski” TVP3 Opole i „Fakty” TVP3 Wrocław (wyjątkowo nie przemawia przeze mnie lokalny patriotyzm).

„Teleskop” TVP3 Poznań ma np. przepiękną oprawę, ale za to studio jest przebrzydłe. Na odwrót jest w „Kronice” TVP3 Kraków albo „Informacjach” TVP3 Kielce, które mają niezłe studia, ale grafikę rodem z lat 90. ub.w. Dlatego nie ma ideału, ale te trzy pierwsze serwisy prezentują się naprawdę bardzo dobrze.

PS Przepraszam za ten link. Albo coś mi się z głową zrobiło i już nie umiem, albo jest jakiś problem z zamieszczaniem urli.
Alurat teraz grafika "Kroniki" krakowskiej pasuje do studia - wcześniej był z tym problem..
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
pulkownik
VIP Mod
x 1205
x 4276

Post autor: pulkownik »

@SNOL - nie wiem, czy to remont studia, niestety wątpię. Za "pierwszego lockdownu" wiosną też nadawali TKW i KM z pleneru (najpierw z placu Bankowego, potem z balkonu/dachu siedziby TAI - tak jak teraz). Może to środki bezpieczeństwa, żeby jakieś studio stało wolne w razie problemów?
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
x 159
x 183
Kontakt:

Rico pisze: 07 lis 2020, 9:59 Czołówek Kurierów WOT będę akurat bronił - wydaje mi się, że są całkiem schludnie wykonane. Zwłaszcza czołówka KM.
Zgadzam się, są bardziej niż w porządku i pasują do oprawy kanału. Ale ja jestem zdeklarowanym psychofanem tej oprawy, uważam ją za jedną z lepszych w historii lokalnych stacji w naszym kraju:

Spójrzcie na rok emisji. A wciąż śmiało mogłaby być emitowana, bo uważam, że wcale nie straciła świeżości. Tylko ona mogłaby konkurować z TVN Warszawa. Na szczycie są też obecne oprawy WTK i „Panoramy” TVP3 Gdańsk - to są moje hity w lokalnych serwisach.

Chyba jeszcze tego nie pisałem: wydaje mi się, że autorem opraw WTK, „Teleskopu” TVP3 Poznań i „Faktów” TVP3 Wrocław jest ta sama osoba. Musiałbym to jeszcze potwierdzić, ale zauważam zbyt dużo podobieństw (i to nie jest zarzut, bo są świetne!).
Kostka
Obserwator
x 2
x 63

Oprawę wrocławskich "Faktów" wykonał ktoś inny, zaś podobieństw w oprawach WTK i programów informacyjnych TVP3 Poznań - nawet widać ich bardzo dużo. Styl, poruszające się paski/prostokąty/kwadraty, animacja, ta sama czcionka... cóż więcej dodać. Nawet chyba na pewno musiała stworzyć to ta sama osoba.

A, i jeszcze taka ciekawostka: czołówka "Faktów" prawdopodobnie została wykonana... na szablonie. Świadczy o tym fakt, że w idencie albańskiej telewizji RTSH, logo animuje się mniej więcej identycznie, jak napis "FAKTY" w czołówce serwisu.
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
x 159
x 183
Kontakt:

Masz pod ręką ten ident, żebyśmy mogli zobaczyć?

Wiem, że zamysł czołówki „Faktów” był taki, aby pasował do scenografii - a zatem „warstwowego”, „neonowego” oświetlenia stołu w studiu. I to się udało - w postaci animowanych liter i ich rozmaitych warstw.

Pierwotna wersja, a raczej zupełnie inna wizja, propozycja oprawy dla serwisów informacyjnych i programów publicystycznych była przeokropna i niesamowicie cieszę się, że nie ujrzała światła dziennego. Dzięki temu TVP3 Wrocław od 2015 do dziś prezentuje się naprawdę świetnie.

Myślę, że studio wygląda teraz lepiej niż w dniu premiery, np. dzięki usunięciu brzydkiego panelu nad wallem i wymianie podestu na czarny. Ale za to nie przepadam za jedną zmianą, która pojawiła się wraz z liftingiem - za czerwonym oświetleniem stołu i ścian. Mogłoby pasować np. do wydania specjalnego, które w czołówce ma czerwony napis, ale w codziennych wydaniach powinno być takie jak na początku (błękitne na „języku” bliżej wyjścia i białe na prezenterskiej części bliżej walla):
Załączniki
Fakty TVP3 Wrocław - 03.05.2015 - pierwsze wydanie w nowej oprawie i nowym studiu
Fakty TVP3 Wrocław - 03.05.2015 - pierwsze wydanie w nowej oprawie i nowym studiu
Fakty TVP3 Wrocław - 06.11.2020
Fakty TVP3 Wrocław - 06.11.2020
SebMat
Użytkownik
x 3
x 5

Post autor: SebMat »

Z kolei serwis z Białegostoku od 7 lat nie zmienił oprawy. Oprawa serwisu obowiązuje od września 2013 roku. Liczę na to, że oprawa ulegnie zmianie. Na początku oprawa trochę mi się podobała, ale potem od momentu zmiany na TVP3 już mi oprawa znudziła.
Kostka
Obserwator
x 2
x 63

SNOL pisze: 08 lis 2020, 16:02 Masz pod ręką ten ident, żebyśmy mogli zobaczyć?
A proszę cię bardzo :)
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=B706ZjhWog0?t=398[/youtube]
Jak już zresztą sam mówiłem, widać że to animowanie napisu wygląda wręcz bardzo podobnie.

PS: Chyba rzeczywiście forum ma awarię skryptu pozwalającego na wstawianie wideo z YT...
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 653
x 3387

Post autor: Karol »

@Kostka Nie ma.

Musisz jedynie napisać, do którego momentu mamy przewinąć nagranie.
Awatar użytkownika
Rico
VIP Expert
x 68
x 44

Post autor: Rico »

Z tego co widzę, @Kostka umieścił link w ten sposób, by film odtwarzał się od danego momentu...

W tym przypadku chodzi o fragment w 6:38. I faktycznie, logo RTSH animuje się w sposób identyczny jak napis "Fakty" w czołówce serwisu OTV Wrocław.
#8gwiazd
ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwisy informacyjne”