Wątek gospodarczy

Najważniejsze wydarzenia z Polski i ze świata.
Pidżej

Wątek gospodarczy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pidżej »

Podobno w Polsce nie ma bezrobocia. Przynajmniej tak mówią media, a ja jestem zarejestrowany jako bezrobotny. Jestem na stażu i w moim powiecie wcale nie jest tak różowo. Sporo osób nie ma pracy.
Awatar użytkownika
Abbott
VIP Expert
Posty: 4840
Rejestracja: 18 sie 2018, 15:42
x 1161
x 3564

Wątek gospodarczy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Abbott »

W Urzędach Pracy zarejestrowanych jest obecnie 4,9% bezrobotnych, więc chyba jakieś bezrobocie jest. W małych miejscowościach nadal występuje problem z pracą, ale to trzeba jej szukać w innym mieście.

Ja przez całe swoje życie zawodowe nigdy nie pracowałem w swojej miejscowości, zawsze musiałem dojeżdżać. Dopiero pandemia sprawiła, że mogłem pozostać na pracy zdalnej na stałe. W biurze swojej firmy w Bydgoszczy pojawiam się jedynie 3 razy w miesiącu.
lukis90el
Obserwator
Posty: 477
Rejestracja: 07 mar 2021, 11:43
x 258
x 76

Wątek gospodarczy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lukis90el »

Powiedziałbym, że pomimo wszystko nie jest tak różowo - nawet w dużym mieście jest duży problem ze znalezieniem pracy, jeżeli jest się osobą ze spektrum autyzmu (bądź inna formą neuroatypowości bądź niepełnosprawności). Niestety, tak było i nadal jest też w moim przypadku - składałem sporo razy swoje CV do firm z Trójmiasta (o firmach w moim mieście nawet nie wspominając, tam już u większości składałem), a i tak w większości lądowało ono w koszu. Do rozmowy kwalifikacyjnej nie dochodziło prawie w ogóle (był chyba jeden wyjątek, ale i tak nie doszło do zatrudnienia) - chyba, że: 1. był to sektor publiczny (kończyło się przegraną w konkursie o stanowiska); 2. była podkładka w postaci skierowania z Urzędu Pracy (kończyło się brakiem zatrudnienia, z powodu typowego [lepszy kandydat, a tak naprawdę woleli już płacić karę do PFRON-u]); 3. istniało wsparcie z organizacji pozarządowej w ramach projektu aktywizacji zawodowej (tą drogą miałem jedną umowę na dłużej, na 1 rok i 9 miesięcy [w ZAZ-ie na wydawnictwie, ale i tak pamiętam, że szefowa początkowo nie chciała mnie zatrudnić; koniec końców się udało, ale po kilku miesiącach z powodu końca poprzedniego orzeczenia z późniejszym postępowaniem przed komisją + kolejek na miejsce w ZAZ-ie, które sięgają co najmniej kilku miesięcy i jest to problem ogólnopolski] + jeden staż w sektorze publicznym). A nasi polscy samorzecznicy nadal deliberują o sensie dzwonków w szkołach; podczas gdy kwestia rynku pracy jest bardzo poważnym problemem i ze względu na to, że w najbliższych latach będzie narastał (w grupach młodszych jest mimo wszystko więcej osób z diagnozą autyzmu niż w starszych). W przyszłości brak zmian w tej materii (pomimo, że według jakiś badań z 60-parę % firm jest za tym, by osoby z autyzmem pracowały zawodowo - choć brakuje słowa o metodologii badania bądź pytania w rodzaju czy mieliby być zatrudnieni w Pańskiej firmie? Czy też w konkurencyjnej?) może się to marnie skończyć - zarówno dla autystyków, jak i pomimo wszystko dla ogółu społeczeństwa czy nawet gospodarki.
Osoba z ASD - osoba ze spektrum autyzmu
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Wątek gospodarczy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Tralala.
Screenshot_2022-08-22-18-09-23-33_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
A TVP Info cieszy się, że ropa tanieje.
Screenshot_2022-08-22-18-09-55-72_a23b203fd3aafc6dcb84e438dda678b6.jpg
Awatar użytkownika
Desovsky
VIP Expert
Posty: 658
Rejestracja: 08 kwie 2017, 21:06
Lokalizacja: Mazowieckie
x 2127
x 474

Wątek gospodarczy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Desovsky »

Inflacja w sierpniu... wzrosła do 16,1%
https://www.rmf24.pl/ekonomia/news-pozi ... Id,6255336
(on/jego) | 💙💛 | 🏳️‍🌈 | Eurowizja 2024: YouTube
Miłego dnia!
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Wątek gospodarczy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Inflacja szybuje, a następca WIBOR tylko dla nowych kredytów xD

https://www.google.com/amp/s/300gospoda ... edytow/amp

Przed chwilą informował o tym Paweł Borys, prezes PFR.
https://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/popo ... rp_state=1

Nowy wskaźnik ma być niższy o ułamek punktu procentowego od starego.

Świetnie. Zapowiedzi Morawieckiego o pomocy kredytobiorcom poszły się je..., a pomoc pójdzie realizowana dla przyszłych kredytów, których przez brak zdolności nikt nie dostanie.

Pinokio. Wieczny bankier. Żałosny.

I osiem gwiazdek całemu rządowi.
Awatar użytkownika
kamil2505
VIP Expert
Posty: 5290
Rejestracja: 25 lip 2008, 17:09
x 103
x 1037

Wątek gospodarczy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamil2505 »

@Karol przed chwilą w TVP Info mówili, że PiS poprawia notowania i ma już 39% poparcia. A ekspert i komentator TVP Info - Pan Marek Król twierdzi, że zwiastuje to kolejne wzrosty. :lol:
2008-2023
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Wątek gospodarczy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

W Social Changes PiS jest tylko liderem i ciągle im rośnie ;)

Swoją drogą zastanawiam się, jaki jest próg bólu u Polaków, by wreszcie powiedzieli głośno "dość!". Chyba muszą zmarznąć w zimę, chociaż najbardziej zatwardziali nawet jak wrzucą do pieców ten piach, który partia ściąga im z całego świata i nazywa węglem, to nie zmienią zdania. :afro:

Państwo zaczyna się wywracać. Obecny "szczyt" inflacji zapowiada się tylko podjazdem do tego, co czeka nas po Nowym Roku i to już mówione jest oficjalnie. A oni dalej brną i brną.

Chwalmy Pana za "dobre informacje" - u mnie podwyżka cen ogrzewania tylko 14 proc.
Awatar użytkownika
kamil2505
VIP Expert
Posty: 5290
Rejestracja: 25 lip 2008, 17:09
x 103
x 1037

Wątek gospodarczy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamil2505 »

Karol pisze: 02 wrz 2022, 23:13 W Social Changes PiS jest tylko liderem i ciągle im rośnie ;)
Sondaż był oczywiście dla portalu wpolityce.pl, więc taki wynik mnie wcale nie zaskoczył. :)
Karol pisze: 02 wrz 2022, 23:13 Swoją drogą zastanawiam się, jaki jest próg bólu u Polaków, by wreszcie powiedzieli głośno "dość!".
Myślę, że PiS-owi może spadać w sondażach wraz ze spadkiem wartości na termometrach. :lol:
2008-2023
Awatar użytkownika
Abbott
VIP Expert
Posty: 4840
Rejestracja: 18 sie 2018, 15:42
x 1161
x 3564

Wątek gospodarczy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Abbott »

Maruderzy i malkontenci. Zaraz wpłyną pieniądze z KPO, a potem z reparacji wojennych od Niemców. Rysio Czarnecki dzisiaj w Radiu Zet nas pocieszył, że jesteśmy uratowani, inflacja na pewno nie przekroczy 20%.
Do tego łaska Miłosierdzia Bożego i w Polsce będzie się żyło w pytę.

Tylko rzucać wypowiedzenia w zakładach pracy.
Awatar użytkownika
norapik
Obserwator
Posty: 268
Rejestracja: 03 lut 2019, 16:53
x 180
x 81

Wątek gospodarczy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: norapik »

Realizm 6 bln reparacji w dobie takiej TVP-ropagandy to pikuś, ale czy ktoś kiedykolwiek 'obiecał' przedwyborczo większą kwotę? Brawa za rekord!
Awatar użytkownika
semperadastra
VIP Expert
Posty: 1541
Rejestracja: 17 wrz 2019, 17:22
x 224
x 632

Wątek gospodarczy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: semperadastra »

Karol pisze: 02 wrz 2022, 23:13 Swoją drogą zastanawiam się, jaki jest próg bólu u Polaków, by wreszcie powiedzieli głośno "dość!".
Ale oni nie mają takiego poczucia, twierdzą że wszystko jest ok. To ty pod wpływem narracji TVN-u myślisz, że każdy ma poczucie, że w Polsce dzieje się jakaś tragedia czy jakieś złe rządy. Oni myślą, że to najlepsze rządy jakie mogły się przytrafić. Notabene inflacja oraz podwyżki cen są w całej Europie, w niektórych państwach inflacja jest ponad 20%, więc to też łatwe do obrony. :)
ODI PROFANUM VULGUS ET ARCEO

CITIUS ALTIUS FORTIUS
Awatar użytkownika
Pzet
Junior
Posty: 1055
Rejestracja: 24 sty 2011, 9:54
x 182

Wątek gospodarczy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pzet »

Karol pisze: 02 wrz 2022, 23:13 W Social Changes PiS jest tylko liderem i ciągle im rośnie ;)
Firma, której siedziba znajduje się w prywatnym domu na Białołęce nie wzbudza u mnie zaufania. Zresztą chyba są tego świadomi, bo na ich stronie próżno szukać adresu (można go znaleźć w danych z KRS).
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Wątek gospodarczy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

semperadastra pisze: 03 wrz 2022, 12:49
Karol pisze: 02 wrz 2022, 23:13 Swoją drogą zastanawiam się, jaki jest próg bólu u Polaków, by wreszcie powiedzieli głośno "dość!".
Ale oni nie mają takiego poczucia, twierdzą że wszystko jest ok. To ty pod wpływem narracji TVN-u myślisz, że każdy ma poczucie, że w Polsce dzieje się jakaś tragedia czy jakieś złe rządy. Oni myślą, że to najlepsze rządy jakie mogły się przytrafić. Notabene inflacja oraz podwyżki cen są w całej Europie, w niektórych państwach inflacja jest ponad 20%, więc to też łatwe do obrony. :)
Nie ma u mnie narracji TVN. Najwięcej oglądam TVP 🙂

Inflacja pośród największych gospodarek Europy najbardziej doskwiera Polsce. Z Litwą, Łotwą i Estonią co najwyżej mogą porównywać się u nas niektóre województwa 🙂 Ba, przyjmując przekaz dnia serwowany przez partię rządzącą, owszem, można zadać pytanie: czy w krajach bałtyckich również rządzi PiS? Odpowiedź brzmi: nie, ale może są równie beznadziejnie zarządzane. I warto zauważyć, że stopy procentowe banku centralnego UE wynoszą 1,5 procenta, czyli właśnie tam 🙂

Warto też zwrócić uwagę, że inflacja bazowa to 10 procent. To wina PiS 🙂

Co więcej, niby jesteśmy lepsi, bo mamy własną walutę. Właśnie widać, kiedy złotówka jest najsłabsza od lat.

A za poczucie dobrobytu lub rosnącego ubóstwa nie mają odpowiadać TVP czy TVN. Chyba, że telewizorem napalisz w piecu.
Awatar użytkownika
kamil2505
VIP Expert
Posty: 5290
Rejestracja: 25 lip 2008, 17:09
x 103
x 1037

Wątek gospodarczy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamil2505 »

semperadastra pisze: 03 wrz 2022, 12:49
Karol pisze: 02 wrz 2022, 23:13 Swoją drogą zastanawiam się, jaki jest próg bólu u Polaków, by wreszcie powiedzieli głośno "dość!".
Ale oni nie mają takiego poczucia, twierdzą że wszystko jest ok. To ty pod wpływem narracji TVN-u myślisz, że każdy ma poczucie, że w Polsce dzieje się jakaś tragedia czy jakieś złe rządy. Oni myślą, że to najlepsze rządy jakie mogły się przytrafić. Notabene inflacja oraz podwyżki cen są w całej Europie, w niektórych państwach inflacja jest ponad 20%, więc to też łatwe do obrony. :)
Akurat tematy typu: "wolne sądy", sprawa respiratorów, mniejsze lub większe afery z udziałem rządzących czy sprawa tvn-u, konfliktu z UE - mało kogo interesowały, bo po prostu większości one nie dotyczyły. Natomiast drożyznę, a tym samym pogarszającą się jakość życia - odczuje większość. Szczególnie zimą. Bo czymś napalić w piecu będzie trzeba, a jeżeli nie palimy w piecu to odczujemy podwyżkę rachunków za prąd czy gaz. Do tego inflacja, być może większe bezrobocie. Każdy odczuwa / odczuje to w mniejszy lub większy sposób. Według mnie będzie to dla PiS spore wyzwanie i może być ogromnym problemem dla utrzymania władzy.
2008-2023
ODPOWIEDZ

Wróć do „Headlines”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości