[Channel 4, Netflix] Black Mirror

Dział poświęcony zagranicznym serialom telewizyjnym.
Pawel

[Channel 4, Netflix] Black Mirror

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

No i niestety 5 sezon to kompletny niewypał. Ale po kolei.

Będą spoilery.

Striking Vipers
Jeden z najgorszych odcinków w całym serialu. Dwóch czarnych ukrytych gejów zaczyna się bzykać w grze w wirtualnej rzeczywistości. Żadnej puenty, żadnego wyjaśnienia dlaczego jeden przebiera się za babę, jak w polskim kabarecie ;). Nic, ot, typowo aby w Netflixowej produkcji odhaczyć wątek lgbt.

Smithereens
Odcinek z niezłym potencjałem ale też zabrakło jakiegoś WOW na koniec. Okazuje się że gościu całą tą szopkę odstawiał tylko po to żeby powiedzieć twórcy aplikacji że przez nią zabił swoją dziewczynę. No słabo, brakowało tutaj jakiegoś plot twistu.

Rachel, Jack and Ashley Too
Jak dla mnie najlepszy odcinek tego sezonu, ale w porównaniu do innych odcinków to i tak przeciętny. Nie przynudzał, to już coś w tym sezonie. Interaktywna lalka taka pasująca do koncepcji serialu. Całość jednak taka trochę zbyt cukierkowa jak na Black Mirror.

Ogólnie ten sezon to kompletna porażka. Liczyłem że skoro będą tylko 3 odcinki to będą przynajmniej mega, a jest na odwrót. Nie dość że tylko 3 odcinki to jeszcze jedne z najgorszych w historii. Charlie Brooker chyba wypstrykał się już z pomysłów. A szkoda, bo interaktywny Bandersnatch był naprawdę dobry i liczyłem na taki klimat w nowych odcinkach.
Awatar użytkownika
Tradycja
Junior
Posty: 1104
Rejestracja: 31 mar 2016, 5:22
x 29
x 49

[Channel 4, Netflix] Black Mirror

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tradycja »

Mnie tez mocno rozczarowala ta seria, spodziewalam sie 3 perelek a dostalismy 3 gnioty ktore oglada sie jak kopie robocze, zupelnie nieogarniete .
Awatar użytkownika
Hot Heart
Poster
Posty: 1875
Rejestracja: 24 maja 2020, 18:29
x 1036
x 722

[Channel 4, Netflix] Black Mirror

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hot Heart »

Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
Posty: 13180
Rejestracja: 31 paź 2014, 16:55
x 2256
x 2446

[Channel 4, Netflix] Black Mirror

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: N-O-R-O-N »

Dobra informacja, ale oby to była lepsza seria od przeciętnej piątej. Podobno ma być kinowy charakter, czyli mogą być dłuższe, "filmowe" odcinki. Podobał mi się nawet ten interaktywny "Bandersnatch" na NF kiedyś, ale też w pewnym sensie ta interaktywność mogła być bardziej odważna i rozwinięta. Może to coś na przyszłość.
9 lat na forum,
Pozdrawiam, N-O-R-O-N :)

"Autor materiału nie stwierdził, że przedstawia prawdziwe wydarzenie" - Dziennik Telewizyjny.
''The stuff that dreams are made of.''
Awatar użytkownika
Hot Heart
Poster
Posty: 1875
Rejestracja: 24 maja 2020, 18:29
x 1036
x 722

[Channel 4, Netflix] Black Mirror

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hot Heart »

Szósty sezon już w czerwcu.
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
Posty: 13180
Rejestracja: 31 paź 2014, 16:55
x 2256
x 2446

[Channel 4, Netflix] Black Mirror

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: N-O-R-O-N »

Oficjalnie pięć nowych odcinków na Netfliksie 15 czerwca.
9 lat na forum,
Pozdrawiam, N-O-R-O-N :)

"Autor materiału nie stwierdził, że przedstawia prawdziwe wydarzenie" - Dziennik Telewizyjny.
''The stuff that dreams are made of.''
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
Posty: 13180
Rejestracja: 31 paź 2014, 16:55
x 2256
x 2446

[Channel 4, Netflix] Black Mirror

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: N-O-R-O-N »

Będzie 7 sezon.
https://variety.com/2023/tv/global/blac ... 235774423/


Sezon szósty lepszy od piątego, ale okazuje się, że trafił się w tym sezonie najsłabszy odcinek z całego cyklu, mam tu na myśli "Mazey Day', kiczowaty, chaotyczny w stylu filmu klasy B lub C z wilkołakiem.

Całkiem dobry był "Joan is Awful", taki trochę Truman Show w wersji streamingowej, niezły "Loch Henry" jako fascynacja true crime i "Demon 79" pierwszym odcinkiem z tzw. Czerwonego lustra.

Najlepszy odcinek serii - "Beyond the Sea" z elementami w kosmosie i dobrą dramaturgią :)
9 lat na forum,
Pozdrawiam, N-O-R-O-N :)

"Autor materiału nie stwierdził, że przedstawia prawdziwe wydarzenie" - Dziennik Telewizyjny.
''The stuff that dreams are made of.''
Awatar użytkownika
deadline
Poster
Posty: 2392
Rejestracja: 24 cze 2020, 14:00
Lokalizacja: TARDIS
x 1559
x 407
Kontakt:

[Channel 4, Netflix] Black Mirror

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: deadline »

Siódmy sezon Black Mirror będzie mieć premierę w 2025 roku. Będzie 6 odcinków z czego jeden z nich, będzie kontynuacją bardzo chwalonego epizodu USS Callister, tej parodii Star Treka z czwartego sezonu 🙂
https://deadline.com/2024/03/black-mirr ... 235858404/
Katarzyna bachory Madki ojciec Afrodyta Stocznia Gdańska Poznań depresja Raków Tatyry Krakowski spleet Wagner Radio tenis Wisła saxofon Londyn Nirvana 1989 mózg państwa
ODPOWIEDZ

Wróć do „Seriale zagraniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości