Crunchyroll

Dyskusje o ofertach VOD w Polsce i na świecie.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8082
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Crunchyroll

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Crunchyroll dodał kolejne "starsze" anime z Funimation na terenie Polski:
- AZUR LANE
- Kaguya-sama: Love is War Season 2
- Gleipnir
- The Detective is Already Dead
- The Millionaire Detective
- The Saint's Magic Power is Omnipotent
- The World Ends with You the Animation
- Wise Man's Grandchild

W poprzednim tygodniu nie wspomniałem o:
- Hortensia SAGA
- SHADOWS HOUSE
- SK8 the Infinity
- SUPER HXEROS
- The Day I Became a God
- The Promised Neverland Season 2

Plakat anime Spy x Family - premiera 9 kwietnia o godzinie 23.00 czasu japońskiego (prawdopodobnie godzinę później na Zachodzie, na CR):
https://twitter.com/spyfamily_anime/sta ... 8581723141
Spy x Family visual.jpg
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8082
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Crunchyroll

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Crunchyroll i (należący/wchłaniany do niego) Wakamin zawiesili działalności w Rosji. W tym momencie nie działa witryna internetowa ich serwisu, zostały zawieszone wszelkie premiery w tym kraju, tak samo postąpiła reszta Sony Pictures:
Crunchyroll Rosja.jpg
Wakamin Rosja.jpg
Niestety. Crunchyroll jest zmuszony zawiesić swoją działalność w Rosji. Mamy nadzieję, że przywrócimy usługę tak szybko, jak to możliwe.

Aby uzyskać dodatkowe informacje, zapoznaj się z FAQ.

FAQ tej pierwszej:
Crunchyroll Russia.jpg
Jakie zmiany czekają Crunchyrolla w Rosji?

Crunchyroll zawiesza działalność w Rosji ze względu na obecną sytuację, z powodu problemów w obsłudze płatności i obsługi.

Czy będę mógł oglądać anime, jeżeli mam konto premium?

Witryna Crunchyrolla nie jest obecnie dostępna w Rosji. Jeżeli masz subskrypcję premium i masz aplikację mobilną na twoim urządzeniu, możesz oglądać telewizyjne seriale, które zostały już dodane. Na końcu okresu rozliczeniowego opłata za subskrypcję nie zostanie naliczona.

Mam sześciomiesięczną/roczną subskrypcję i nie zakończy się ona szybko. Co powinienem zrobić?

Niestety w tej chwili nie możemy przetwarzać płatności z kart wydanych w Rosji. Poinformujemy ciebie, jak najszybciej, jak to możliwe.

Mam darmowe konto Crunchyroll, czy mogę kontynuować oglądanie?

Strona Crunchyroll obecnie nie jest dostępna w Rosji. Jeżeli masz konto premium i masz aplikację mobilną Crunchyroll na twoim urządzeniu, możesz oglądać seriale telewizyjne, które zostały już wydane.

Zapłaciłem za subskrypcję za pomocą Google/Apple/Paypal, co mam teraz zrobić?

Jeśli zapłaciłeś za subskrypcję przez Google/Apple/Paypal, skontaktuj się z obsługą techniczną tej usługi, aby uzyskać dalsze zalecenia.

Podobno aplikacje mobilne i tak mają nie działać w Rosji :rolleyes:

------

Crunchyroll wrzuci/wrzucił o 19.00 na youtube pierwszy odcinek anime "Salaryman's Club":


Całą serię można oglądać tutaj za darmo, legalnie:
https://www.crunchyroll.com/salarymans-club

-----

Nowe informacje na temat wchłonięcia Funimation i Wakamin przez Crunchyrolla:
https://www.animenewsnetwork.com/featur ... er/.183405

- na Crunchyroll nie trafią wszystkie anime, które były dostępne na Funimation, za to będzie to "znacząca większość"

- serwis pracuje nad tym, aby tak jak w przypadku Funimation, CR dawał możliwości zmiany dubbingu/napisów z poziomu playera, a strony wyboru odcinka

- docelowo marki Funimation/Wakamin mają zniknąć także z wydań fizycznych, na ten moment jednak nie ustalono terminu ich wycofania

- działający we Francji i Niemczech, należący do Crunchyroll EMEA, wydawca Kazé nie zmieni nazwy, nadal będzie wydawał fizycznie anime pod własną marką

- na pytanie o cenzurę przedstawiciel CR poinformował, że treści serwisu odpowiadać różnym gustom ich społeczności i podkreślił, że usługa oferuje już treści dla osób powyżej 18 roku życia

- tłumacze pracujący dla Funimation anonimowo poinformowali, że dwa dni przed Bożym Narodzeniem otrzymali informację o tym, że nie będą dłużej dostali zleceń od firmy; wygląda na to, że tłumaczeniem przynajmniej napisów będzie zajmowali się ludzie od CR

Jeszcze taka ciekawostka, która przeleciała mi koło nosa: 8 grudnia 2021 został zamknięty należący do Crunchyroll EMEA niemiecki serwis streamingowy Anime on Demand, jego zawartość została przeniesiona na Crunchyroll.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8082
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Crunchyroll

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Pierwszy odcinek anime "Sabikui Bisco" od Crunchyrolla na youtube:


Wszystkie epizody tej serii można obejrzeć legalnie, za darmochę tutaj:
https://www.crunchyroll.com/sabikui-bisco

---

Pojawił się też nowy trailer anime "Spy x Family" :)


---

Skoro już jesteśmy w tematyce rodzinny to CR wrzucił w tym tygodniu tylko jedną serię z Funimation na Polskę - Kakushigoto.
https://www.crunchyroll.com/kakushigoto
Kakushigoto.jpg
Seria o samotnym ojcu ukrywającym przed córką swoją pracę - bycie autorem dziwacznej mangi :D

OP:


---

Co do fuzji Funimation z Crunchyrollem:

- wygląda na to, że od lipca wszystkie nowe serie dotychczas wydawane fizycznie przez Funimation w USA/Kanadzie będą sprzedawane pod marką CR:
https://www.crunchyroll.com/anime-news/ ... back-arrow

- serie przenoszone z VOD-u Funimation do Crunchyrolla są dostępne na stałe tylko dla użytkowników premium: kwestia wcześniejszych licencji, czy może raczej nowa polityka Crunchyrolla, który teraz nie ma większej, poważnej konkurencji?
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Posty: 3746
Rejestracja: 06 maja 2007, 21:39
x 88
x 578

Crunchyroll

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AtoMan »

Już wiemy, że jest to kwestia nowej polityki: https://help.crunchyroll.com/hc/en-us/a ... d-Viewing-

Jeśli dobrze rozumiem - stare serie, owszem, będą dostępne nadal za darmo z reklamami, ale wszelkie bieżące nowości, do tej pory dostępne za darmo z tygodniowym opóźnieniem, będą dostępne tylko dla użytkowników premium. Przy czym wybrane tytuły co kwartał będą udostępniane w starym modelu, ale jedynie przez kilka odcinków.

Reakcje w sieci nie są entuzjastyczne xD
dość
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8082
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Crunchyroll

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Wiem. Już naczytałem się tego biadolenia i straszenia renesansem piractwa :lol:

Osobiście nie jestem zdziwiony nową polityką Crunchyrolla. Zarobek z reklam pewnie mieli niewielki (używałem przez kilka miesięcy CR za darmo i rzadko kiedy mi wyświetlała się zewnętrzna reklama, głównie spoty promocyjne zachęcające mnie do wzięcia premium i grania w ich gry na mobilkę), koszty już zapchanych łącz tylko rosły (120 milionów kont, a tylko 5 mln użytkowników premium), a konkurencja nie będzie wiecznie spać, tu i tam swoje weźmie. Na przykład z dniem 31 marca z serwisu znikają anime od kupionego niedawno przez AMC Networks Sentai Filmworks.
https://www.animenewsnetwork.com/news/2 ... me/.183959

Kiedyś z marketingowego punktu widzenia "free access" był dobrym wabikiem na klientów. Przede wszystkim, gdy oferowali jeszcze darmową jakość w 320p/480p i istniała bezpośrednia konkurencja w postaci Funimation (właśnie oni oferowali trzy odcinki za darmo i zdecydowanie szybciej zdobywali klientów na VOD-zie w pewnym momencie niż CR).

Obecne 1080p tylko zniechęca do brania premium. Uzna sobie taki fan, że skoro może sobie oglądać legalnie anime za free, to przy tym zostanie, a realne pieniądze zainwestuje sobie w inny serwis typu Netflix. I jeszcze jak okazuje się - na końcu będzie krzyczał, gdy ktoś będzie mu próbował to zabrać, że Sony jest greedy (hipokryzja :lol:).

Zresztą już był taki serwis jak Daisuki, który oferował anime za darmo i widać, jak ta zabawa skończyła się.

Jeśli miałbym mieć jakieś zażalenia do CR to kwestii tempa transportu anime z konkurencyjnego serwisu. Obiecano, że do końca marca na Crunchyrollu znajdzie się 80% materiałów z Funimation, ale patrząc na obecne tempo mam wielkie wątpliwości co do tych deklaracji. Efekt jest taki, że za radą CR zrezygnowałem z subskrypcji Funimation i nie mogę teraz obejrzeć z legalnego źródłach ostatnich odcinków trzech kończących się w tym tygodniu anime :lol:

Jako ciekawostkę dodam jeszcze, że 8 marca dostałem też ten zapowiadany link na gmaila od Funimation - abym sobie założył konto na CR i dostał 60 dni gratis :lol:

---

Crunchyroll dodał właśnie pierwszy odcinek "Love of Kill" :)


Polecam, całkiem fajne anime. Tutaj wszystkie odcinki za darmo :D
https://www.crunchyroll.com/love-of-kill

---

Serwis w tym tygodniu rozpoczął także udostępnianie 7 mang:
- Tsukimichi: Moonlit Fantasy
- Gate: Where the JSDF Fought
- May I Ask for One Final Thing?
- An Observation Log of My Fiancée Who Calls Herself a Villainess
- Re:Monster
- A Journey Through Another World ~Raising Kids While Adventuring~
- Accidentally Summoned (Oops, sorry.)
https://www.crunchyroll.com/anime-news/ ... runchyroll
Tsukimichi.png
---

A także podzielił się mnóstwem trailerów anime, które będą miały premierę wiosną:

Kaguya-Sama: Love Is War -Ultra Romantic-
[ Spoiler ]

Date A Live IV
[ Spoiler ]

BUILD-DIVIDE -#FFFFFF- CODE WHITE -
[ Spoiler ]

Dance Dance Danseur
[ Spoiler ]

In The Heart of Kunoichi Tsubaki
[ Spoiler ]

Love After World Domination
[ Spoiler ]

Fanfare of Adolescence
[ Spoiler ]

Tomodachi Game
[ Spoiler ]

Ascendance of a Bookworm Season 3
[ Spoiler ]

Science Fell in Love So I Tried to Prove It r=1-sinθ
[ Spoiler ]

Shikimori's Not Just a Cutie
[ Spoiler ]

Estab Life: Great Escape
[ Spoiler ]

Dawn of the Witch
[ Spoiler ]

Lato:

SHOOT! Goal to the Future
[ Spoiler ]
Sequel/spin-off "Piłki w Grzy" nadawanej u nas na Polsacie 2 pod koniec lat 90 :D

Prawdopodobnie wiosenny sezon na Crunchyroll będzie rekordowym pod względem ilości udostępnianych nowych anime, będzie ich pewnie ponad 40 i podejrzewam, że jakieś 95% z nich będzie dostępnych w Polsce :)
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Posty: 3746
Rejestracja: 06 maja 2007, 21:39
x 88
x 578

Crunchyroll

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AtoMan »

Czytałem wczoraj trochę więcej wpisów i wygląda to jednak ciut inaczej, niż mi się zdawało. Crunchyroll przebił już 120 milionów użytkowników, ale jedynie 5 milionów z tego to użytkownicy płatni (!!!). Oczywiście, wygląda na to, że nadal będą mogli oglądać starocie, chociaż pewnie biblioteka FUNimation przynajmniej częściowo będzie z tego wyłączona, nie wiadomo też, jak to się skończy + zapewne nie wszyscy z tych 115 milionów to aktywni użytkownicy, ale nadal jest to przytłaczająca większość użytkowników, którzy nie płacili i raczej prędko nie zapłacą. Nawet jeśli z każdego użytkownika szły grosze, to razem mogło to jednak się opłacać. Na pewno nie spodziewałbym się nagłego wzrostu użytkowników premium xD

No i jednak wszyscy spodziewają się wzrostu cen, bo niemożliwe jest, by jeden serwis zastępujący dwa oddzielne kosztował nadal tyle, co jeden osobno :P
dość
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8082
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Crunchyroll

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

AtoMan pisze: 27 mar 2022, 14:48Nawet jeśli z każdego użytkownika szły grosze, to razem mogło to jednak się opłacać.
Jak mówiłem - gdy używałem Crunchyrolla za free to praktycznie wszystkie reklamy, jakie dostawałem były około półtora-minutowymi autopromocjami (trailer ich anime i gier). Mówię zarówno o wersji deskoptowej jak też aplikacji na androidzie.

Amerykanie to prawdopodobnie jedyny kraj, gdzie są prawdziwe reklamy, ale nadal nie rozwiązuje to problemów z adblockerami z którymi serwis nie radzi sobie. Jak dla mnie serwis tylko tracił pieniądze na darmowych użytkownikach, jednocześnie podminowując jakość usług wśród użytkowników premium.

Jako przedstawiciel tych ostatnich mogę powiedzieć, że raz na jakieś 3-4 miesiące serwis potrafi się nieźle zbufforować i wydaje mi się, że wiem gdzie znajdowało sę źródło problemów. Jak wiadomo wszyscy zachwycają się śmiganiem Netflixa, ale tam na jedno konto premium nie przypada na 20-25 osób (sama płatna subskrypcja CR chyba daje możliwość dzielenia na 4 osoby) :lol:

AtoMan pisze: 27 mar 2022, 14:48Na pewno nie spodziewałbym się nagłego wzrostu użytkowników premium xD
Trudno powiedzieć. Funimation także miał taką samą politykę, jaką ma mieć Crunchyroll, i zaraz po przejęciu przez Sony w pewnym momencie szybciej wzrastał niż CR. Był nawet wtedy jakiś artykuł o udziale poszczególnych serwisów VOD w Ameryce i różnica w wyświetlaniach między CR, a Funi wynosiła jakiś niecały jeden procent w ramach zestawienia mimo, że ten pierwszy oferował wszystko po jakimś czasie za darmo. Był też VRV - serwis CR w całości z płatnymi treściami - i w pewnym momencie miał niewiele mniej abonamentów niż CR.

To pokazuje, jak nie warto liczyć na osoby, którzy chcą wszystko na darmo ;)

Popatrzmy jednak na to bardziej pod względem liczbowym. Powiedzmy, że każdy z tych 100 tysięcy zwykłych użytkowników (bardzo optymistycznie rzecz biorąc) zarobi na serwis przez miesiąc 50 groszy. Wystarczy niecałe 1,7 milionów nowych użytkowników podstawowego premium, aby zrównoważyć ten poziom. Oczywiście nie bierzemy pod uwagę, że koszt technicznego utrzymania takiego jednego użytkownika premium jest dużo mniejszy, bo raczej nie uruchamia 20 odtwarzaczy jednocześnie na raz :D Nie uwzględniamy też faktu, że serwis dalej będzie zarabiać na reklamach z powodu starszych serii. Znajdą się terż osoby chcące wyższe konta premium.
AtoMan pisze: 27 mar 2022, 14:48No i jednak wszyscy spodziewają się wzrostu cen, bo niemożliwe jest, by jeden serwis zastępujący dwa oddzielne kosztował nadal tyle, co jeden osobno :P
Nie biorą jednak pod uwagę, że utrzymywanie jednego serwisu będzie kosztować mniej niż czterech jednocześnie (kwestie techniczne i marketingowe) :D

O tym, że Crunchyroll może podnieść cenę swoich usług mówi się od momentu przejęcia przez Sony. Jak dla mnie to takie martwienie się na zapas. W moim wypadku to niewielki problem, bo wcześniej płaciłem równocześnie za Funimation, więc parę/kilkanaście złotych więcej mnie nie zbawi. Nawet cieszę się z fuzji, bo w ostatnim sezonie masa serii z Funi dublowała się z ofertą CR (to taki kolejny przytyk w kwestii narracji "większych kosztów utrzymania") zwłaszcza Aniplexa, oglądałem na tym serwisie tylko trzy serie i zastanawiałem się nad rezygnacją (jedynym problemem było odcięcie od starszych anime takich jak Ranma).
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8082
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Crunchyroll

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Crunchyroll wrzuciło na youtube pierwszy odcinek anime "In Another World With My Smartphone":


Całość można obejrzeć za free tutaj:
https://www.crunchyroll.com/in-another- ... smartphone

---

W ostatnim tygodniu CR wrzuciło też dla płatnych użytkowników koncert "Sony Music AnimeSongs ONLINE 2022" (oryginalnie mający miejsce 8-9 stycznia) z angielskimi napisami podczas gadki:
https://www.crunchyroll.com/sony-music- ... nline-2022
Sony Music AnimeSongs.jpg
---

Oraz kolejne trailery serii rozpoczynających się w kwietniu:

Aharen-san wa Hakarenai (pierwszy odcinek został wyemitowany wczoraj)
[ Spoiler ]

Don't Hurt Me, My Healer!
[ Spoiler ]
---

PS Wspomnę jeszcze tylko, że minął marzec, a serwis Funimation nadal stoi jak stał - pewnie dlatego, bo pomimo obiecanek nadal nie zdążyli przenieść 80% treści na CR :D Podejrzewam, że licencje/prawa do serii są tak skonstruowane, że ich właściciel poza kwestiami pieniężnymi ma obowiązek ich stałej dystrybucji przez VOD (zwłaszcza gdy mówimy o anime, które swoją egzystencją często mają też reklamować inne media typu mangi).

Góra strony www Funi wygląda tak:
Funi 1.jpg

Z rozsuwanego menu zniknął link "What's New". Co ciekawe "Current Season" dalej egzystuje i nawet zawiera zaktualizowaną listę z obecnego sezonu, ale na górze jest nowy baner, napis "Only on Crunchyroll" i wszystkie plakaty przekierowują pod link:
https://www.crunchyroll.com/welcome
Funi 2.jpg
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8082
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Crunchyroll

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Pełna lista nowym anime z sezonu wiosennego streamowanych na Crunchyroll

Serie dostępne w Polsce:
- A Couple of Cuckoos
- Ascendance of a Bookworm Season 3
- Aharen-san wa Hakarenai
- AMAIM: Warrior at the Borderline
- Aoashi
- BIRDIE WING -Golf Girls’ Story-
- BUILD-DIVIDE -#?FFFFFF- CODE WHITE
- Dance Dance Danseur
- Date a Live IV
- Deaimon: Recipe for Happiness
- Don’t Hurt Me, My Healer!
- Estab Life: Great Escape
- Fanfare of Adolescence
- Healer Girl
- Heroines Run the Show
- In the Heart of Kunoichi Tsubaki
- KAGI-NADO Season 2
- Kaguya-sama: Love Is War -Ultra Romantic-
- Kingdom Season 4
- Love After World Domination
- LOVE ALL PLAY
- Love Live! Nijigasaki High School Idol Club Season 2
- Magia Record: Puella Magi Madoka Magica Side Story Final Season
- Mahjong Soul Pon?
- Miss Shachiku and the Little Baby Ghost
- Requiem of the Rose King
- RPG Real Estate
- Science Fell in Love, So I Tried to Prove It r=1-sin?
- Shadowverse Flame
- Shin Ikki Tousen
- Shikimori’s Not Just a Cutie
- Skeleton Knight in Another World
- SPY x FAMILY
- The Dawn of the Witch
- The Girl from the Other Side
- The Greatest Demon Lord Is Reborn as a Typical Nobody
- THE LAST SUMMONER
- The Rising of the Shield Hero Season 2
- Tomodachi Game
- Trapped in a Dating Sim: The World of Otome Games is Tough for Mobs
- Yatogame-chan Kansatsu Nikki 4

OVA:
The Ancient Magus’ Bride OAD 2

Serie kontynuowane z poprzedniego sezonu:
- BORUTO: NARUTO NEXT GENERATIONS
- CUE!
- Digimon Ghost Game
- DRAGON QUEST THE ADVENTURE OF DAI
- ONE PIECE
- Salaryman’s Club
- Shenmue the Animation

Serie niedostępne w Polsce:
- Legend of the Galactic Heroes: Die Neue These – Collision


Dwa trailery anime z powyższej listy opublikowane w ostatnich dniach:

Heroines Run the Show


Miss Shachiku and the Little Baby Ghost


---


Zapowiedziano odcinek specjalny Tonikawa na lato:
https://www.crunchyroll.com/anime-news/ ... his-summer


Plakat:
Tonikawa special.jpg
---

Kanał Funimation na youtube zmienił nazwę na "Crunchyroll Dubs" i od teraz mają pojawiać się na nim materiały z angielskim dubbingiem.
https://www.youtube.com/c/crunchyrolldubs

Kilka dni temu:
funimation youtube.jpg

Obecnie:
Crunchyroll Dubs.jpg

Główny kanał CR - "Crunchyroll Collection", który wcześniej wrzucał także odcinki dubbingowane, pozostanie przy japońskiej fonii i angielskich napisach:
https://www.youtube.com/c/CrunchyrollCollection
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8082
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Crunchyroll

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Pierwszy odcinek "Requiem of the Rose King" od Crunchyrolla na youtube:


W przeciwieństwie do wcześniej wrzucanych na yt pilotów seria jest dostępna na CR jedynie dla płatnych użytkowników. Taka nowość :D
https://www.crunchyroll.com/requiem-of-the-rose-king

---

Pierwszy sezon anime "Love Live! Nijigasaki High School Idol Club" odblokowany na Polskę. Można obejrzeć go za darmo tutaj:
https://www.crunchyroll.com/love-live-n ... -idol-club
Love Live.jpg
Zmiana miała miejsce chyba jakiś tydzień. Przynajmniej tak sugerują daty na google, bo samo CR chyba zapomniało poinformować o tym fakcie :D

---

Crunchyroll zapowiedział, że latem będzie udostępniać anime "Utawarerumono Mask of Truth" - finalną część serii Utawarerumono (pierwszy "sezon" był emitowany w 2006 roku, a drugi "The False Faces" - w 2015-2016).


PS Dzisiaj miało swoją premierę pierwszy odcinek anime SpyxFamily - ilustracja od autora mangi z tej okazji :D
https://twitter.com/SpyFamilyManga/stat ... 1764519943
SpyxFamily.jpg
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8082
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Crunchyroll

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Crunchyroll opublikował na youtube pierwszy odcinek drugiego sezonu "The Rising of the Shield Hero":


Pierwszy sezon można obejrzeć za darmo na ich serwisie:
https://www.crunchyroll.com/the-rising- ... hield-hero

Jako zachętę powiem, że pierwszy odcinek 1. sezonu wywołał oburzenie niektórych SJW spod hashtagu #MeToo kilka lat temu :lol:

---

Zapowiedziano także na lato trzy anime:

YUREI DECO



Drugi sezon "Classroom of the Elite" (trzeci ma mieć premierę w 2023 roku):



Harem in the Labyrinth of Another World
Harem in the Labyrinth of Another World.jpg
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8082
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Crunchyroll

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Crunchyroll częstuje w tym tygodniu na youtube pierwszym odcinkiem "Shikimori's Not Just a Cutie":


Historia wielkiego urodzonego pechowca i jego dziewczyny - "rycerza na białym koniu". Tutaj można jeszcze obejrzeć drugi odcinek legalnie, za darmo (za tydzień po premierze czwartego także trzeci) do końca maja:
https://www.crunchyroll.com/shikimoris-not-just-a-cutie

---

Piece of Magic Entertainment wrzucił polski trailer filmu "JUJUTSU KAISEN 0" (chyba drugi raz):


Nie wiem, czy to ostateczne napisy, czy może tylko na szybko dla zwiastuna, ale ewidentnie ktoś tu tłumaczył z angielskiego skryptu. W innym wypadku nie wiem, skąd te "Jujutsu High" (o dziwo w opisie pod filmem jest liceum, w polskiej wersji mangi podobno jest technikum).
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8082
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Crunchyroll

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Crunchyroll wrzucił pierwszy odcinek anime "Yona of the Dawn" na youtube.


Całą serię za darmo można obejrzeć tutaj:
https://www.crunchyroll.com/yona-of-the-dawn

---

Tydzień temu wrzucili pierwszy odcinek czwartego sezonu "Date A Live".


W wypadku tej serii wypadałoby zaznaczyć, że CR nie oferuje dwóch pierwszych sezonów na Polskę, trzeba bawić się w VPN-y ;)
https://www.crunchyroll.com/date-a-live

---

Na serwisie pojawiły się też trzy anime wcześniej niedostępne w Polsce:

RE-MAIN
https://www.crunchyroll.com/re-main
Re-Main.jpg

The Defective
https://www.crunchyroll.com/the-defective
The Defective.jpg

Shironeko Project ZERO Chronicle
https://www.crunchyroll.com/shironeko-p ... -chronicle
Shironeko Project ZERO Chronicle.jpg
---

Co do szybkiej fuzji Funimation i Crunchyroll to cała sprawa okazała się chyba zbyt ambicjonalna na obecne możliwości kadrowe tego ostatniego :lol:

Serwis VOD-u Funimation stoi jak stał. Nawet ostatnio zauważyłem, że dalej można sobie wziąć u nich subskrypcję. Można więc powiedzieć, że to teraz takie RetroCrush tyle, że bez żadnych aktualizacji ;)

CR z kolei nie tylko nie dodał tych obiecanych do końca marca 80% anime z bazy Funimation, to jeszcze cały kwiecień poświęcił głównie na przenosiny angielskich dubbingów już streamowanych u nich serii. Nie wiem, czy ich uploading nowych serii przekroczył chociaż 10 tytułów.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8082
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Crunchyroll

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Pierwszy ocinek anime "A Couple of Cuckoos" na youtube od Crunchyrolla:


Trzy odcinki do obejrzenia za darmo do końca maja:
https://www.crunchyroll.com/a-couple-of-cuckoos

---

W ostatnim tygodniu Crunchyroll dodał na Polskę serie:
- Higurashi: When They Cry - SOTSU
- Higurashi: When They Cry - GOU

https://www.crunchyroll.com/higurashi-when-they-cry-gou
Higurashi.jpg

EDIT:
Grafika zapowiadająca dzisiejszy odcinek Spy x Family - eleganto :D
https://twitter.com/SpyFamilyManga/stat ... 0573708288
SpyxFamily 6.jpg
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8082
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Crunchyroll

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

1. odcinka anime "Gleipnir" za darmo od Crunchyrolla na youtube:


Seria w spadku po Funimation i na serwisie jest dostępna tylko dla płatnych użytkowników:
https://www.crunchyroll.com/gleipnir

---

Crunchyroll ogłosił też, że będzie streamować anime na podstawie dobrze sprzedającej się w ostatnim czasie mangi Chainsaw Man:
https://www.crunchyroll.com/anime-news/ ... -man-anime


Wcześniej była plotka, że niby dystrybucją na świecie miał zajmować się Netflix (miał tak twierdzić jeden z animatorów), patrząc po niektórych "śmiałych" komentarzach pod newsem wielu odetchnęło z ulgą :lol:

---

Do biblioteki na Polskę dodano ostatnio serie:

Nekopara:
https://www.crunchyroll.com/nekopara
Nekopara.jpg

LINK CLICK (z shortami):
https://www.crunchyroll.com/link-click
LINK CLICK.jpg
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwisy VOD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości