[TVP1] Eurowizja

Wydarzenia organizowane i transmitowane przez stacje telewizyjne.
Awatar użytkownika
Abbott
VIP Expert
Posty: 4840
Rejestracja: 18 sie 2018, 15:42
x 1161
x 3564

[TVP1] Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Abbott »

Dziś pierwszy półfinał 66. Konkursu Piosenki Eurowizji w Turynie. Wszystkim oglądającym życzę wytrwania, bo dzisiejsze show będzie długie i nudne jak kazanie w kościele 😂🤣
Gierek
Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 22 cze 2021, 21:30
x 30
x 6

[TVP1] Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Gierek »

Dziękuję, natomiast jestem święcie przekonany, że gdyby nie czas antenowy, to Eurowizja w tym roku mogłaby trwać równie dobrze tak długo, jak San Remo :D

Za niecałą godzinę zaczyna się pierwszy półfinał, więc tak na szybko moje odczucia wobec całej otoczki:
- negatywnie oceniam sposób zmiany akredytacji dziennikarzy do centrum prasowego - źle to zostało rozegrane moim zdaniem - niewiele brakowało, a nie mielibyśmy w centrum prasowym w Turynie Maćka z DWE.
- scena, awaria ze słońcem - jak dla mnie - wstyd.

Oczywiście mieliśmy też skandal:
- występ Albanii (pierwotny) - przecież mieliśmy na Eurowizji w poprzednich latach piosenki, które na stagingu wyglądały podobnie - poza tym... dlaczego podczas prób było zamieszanie, skoro od jakiegoś czasu mógł być znany wstępny plan na staging? Nie rozumiem tego... (chodzi o strój wokalistki)

Na szczęście - sytuacja się trochę uspokoiła, i moim zdaniem - nie zapowiada się zła Eurowizja. Po próbach zmieniła się też lekko moja topka.

Po kolei zacznę od półfinałów, żeby się nie pogubić:

Albania - staging nie przypadł mi do gustu, to "Ra" pod koniec piosenki na żywo jak dla mnie wygląda trochę komicznie. Osobiście przeczuwam wielki flop, może televoting ich uratuje.
Łotwa - stagingowo nie najgorzej, ale nie widzę tego w finale, co do piosenki mam złe odczucia. Televoting może ich podciągnie do góry.
Litwa - bardzo lubię, klimat jest, myślę, że może wejdzie do finału, bo od jury i televotingu mogą zdobyć dosyć sporo punktów.
Szwajcaria - staging taki bardzo kameralny, ale piosenka ginie w tłumie, tutaj myślę, że jury da dosyć sporo punktów, ale televoting... Nie widzę tego w finale.
Słowenia - na scenie wygląda to moim zdaniem nieźle, ale piosenka - jak wyżej - ginie w tłumie trochę, ale jest dynamiczniejsza od Szwajcarii, ale znowu nie widzę tego w finale.
Ukraina - myślę, że pewniak do finału - połączenie nowoczesnych dźwięków i ludowości - znowu wykonane moim zdaniem bardzo dobrze.
Bułgaria - moje największe zaskoczenie - pozytywne. Piosenka trochę nudna, ale stagingowo i charyzmą zespół się broni. Przeczuwam sensacyjnego finalistę.
Niderlandy - czy tylko ja mam wrażenie, że na scenie to trochę dla mnie traci? Pewniak, ale szkoda stagingu, bo jak dla mnie - trochę tego uroku poszło moim zdaniem.
Mołdawia - na pewno zrobi show w Turynie :) , ale liczyłem na lepszy staging. Pewniak do finału.
Portugalia - podobnie jak Litwa - jak dla mnie uspokaja, po części przenosi w inny świat - na scenie fajnie. Pewniak moim zdaniem do finału.
Chorwacja - do piosenki w ogóle nie jestem przekonany, natomiast po stagingu mam lepsze odczucia na temat tej piosenki. Nie widzę tego w finale.
Dania - zespół punkrockowy na scenie. Trochę kolorowo jest, ale czuję, że będzie bardzo ciężko o awans.
I mamy... jedną z największych zagadek tego półfinału - mianowicie... Austria. Czy televoting wyciągnie Austrię do sobotniego finału? Są na to szanse, ale może być ciężko. Wokalnie - moim zdaniem niestety kiepsko.
Islandia - dla mnie urocza, ale może przepaść w tłumie.
Grecja - cudo. Jak dla mnie - kandydat do zwycięstwa w półfinale.
Norwegia - za wilkami nie przepadam w tym roku, ale pewniak.
Armenia - bardzo urocza, kocham.

Osobiście moje TOP 17 tuż przed 21:00:

1. 1. Grecja
2. Ukraina
3. Armenia
4. Norwegia
5. Portugalia
6. Niderlandy
7. Mołdawia
8. Bułgaria
9. Austria
10. Litwa
----------------------
11. Islandia
12. Dania
13. Albania
14. Łotwa
15. Szwajcaria
16. Słowenia
17. Chorwacja

I drugi półfinał:

1. Finlandia - lubię Jezebel, staging bardzo podobny do tego z UMK, ale mam obawy co do wokalu. Pomimo wszystko - pewniak do finału.
2. Izrael - stagingowo całkiem dobrze, ale do piosenki nie jestem przekonany. Czuję, że Izrael może nie awansować.
3. Serbia - największa zagadka tego półfinału moim zdaniem. In Corpore Sano jest nietypowe, ale to dobrze, bo się wyróżni moim zdaniem. Nie wiadomo, jak Europa + Australia zareagują na ten występ, ale widzę to w finale - i to jako pewniak.
4. Azerbejdżan - lubię piosenkę, ale obawiam się, że może nie wystarczyć miejsca w TOP 10.
5. Gruzja - hmm... miałem nadzieję na lepszy staging - po prezentacji scenicznej - jestem na nie. Gruzji nie widzę w finale.
6. Malta - ulubieniec jury - może wejdzie w tym roku? Piosenka brzmi "po szwedzku" moim zdaniem, ale stagingowo się broni - zobaczymy, na co to wystarczy.
7. San Marino - kocham ten staging. Kocham. Achille da show w czwartek moim zdaniem. Moim zdaniem - pewniak do finału.
8. Australia - piosenki bardzo nie lubię, czuję, że... to może flopnąć, natomiast jest to pewniak w tym roku do finału, jury może ładne punkty dać.
9. Cypr - urocze, fajne - pewniak.
10. Irlandia - możliwy ewentualny sensacyjny finalista, piosenkę lubię, stagingowo się broni, ale... mamy sporo kandydatów do TOP 10, i będzie ciężko o awans.
11. Macedonia Północna - może przepaść w tłumie, piosenkę lubię, ale nie widzę w finale.
12. Estonia - kocham, sympatyczne - pewniak.
13. Rumunia - moim zdaniem państwo na granicy awansu, staging podobny do wersji z preselekcji z finału, ale lubię tą piosenkę.
14. Polska - jak dowiedziałem się o tancerzach, to byłem zaniepokojony, na szczęście wygląda to moim zdaniem dobrze, ale negatywnie oceniam te drgania kamery - zdecydowanie za długie moim zdaniem, ale występ - naprawdę dobry moim zdaniem, pewniak do finału. W końcu!
15. Czarnogóra - nie skreślam Czarnogóry, może wejść do finału. Od jury i televotingu mogą dostać sporo punktów.
16. Belgia - trochę może przepaść, piosenkę lubię, ale może przepaść w finale.
17. Szwecja - pewniak do finału.
18. Czechy - jak dla mnie dobry staging, bardzo lubię, myślę, że będą w finale.

I moje TOP 18 - czwartek o 21:00 :

1. Polska
2. Szwecja
3. Estonia
4. Finlandia
5. Serbia
6. San Marino
7. Czechy
8. Australia
9. Cypr
10. Czarnogóra
-------------------------
11. Azerbejdżan
12. Malta
13. Rumunia
14. Irlandia
15. Macedonia Północna
16. Belgia
17. Gruzja
18. Izrael

I finaliści:

Włochy - stagingowo nie przekonują mnie, ale studyjnie - dosyć lubię.
Wielka Brytania - lubię, stagingowo niezłe.
Francja - też lubię, staging podobny do tego z preselekcji - czyli jak dla mnie - dobrze.
Niemcy - przyzwoicie.
I Hiszpania - jak dla mnie jeden z faworytów do wygrania konkursu.

Życzę miłego oglądania. :)
SolariS
Użytkownik
Posty: 152
Rejestracja: 22 lis 2017, 15:12
x 173
x 31

[TVP1] Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SolariS »

Początek o dziwo wyglądał całkiem dobrze. Natomiast duża szkoda, że ten słońce nie jest przezroczyste tylko po prostu czarne. Ciekaw jestem jak dalej wyjdzie.
SolariS
Użytkownik
Posty: 152
Rejestracja: 22 lis 2017, 15:12
x 173
x 31

[TVP1] Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SolariS »

Mocno słabe, że są filmiki (początek i teraz z tą podróżą w czasie) a nasi nie tłumaczą, bo po co... Ogólnie półfinał bardzo słaby pod względem poziomu jak dla mnie, największym mankamentem na scenie jest te nieszczęsne słońce... Natomiast same światła bardzo dobrze grają.
Awatar użytkownika
Kamil1998
Poster
Posty: 1550
Rejestracja: 14 lut 2021, 19:45
x 5
x 628

[TVP1] Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamil1998 »

Do finału Eurowizji 2022 zakwalifikowały się kraje:

Szwajcaria
Armenia
Islandia
Litwa
Portugalia (♥️)
Norwegia
Grecja
Ukraina (bez zaskoczenia...)
Mołdawia (o losie...)
Holandia

Zależało mi najbardziej na Portugalii, Grecji i Litwie. Super! ♥️
Awatar użytkownika
Asjata
VIP Expert
Posty: 2335
Rejestracja: 15 wrz 2016, 17:03
x 147
x 526

[TVP1] Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Asjata »

Jakim cudem Szwajcaria weszła?!!! JAKIM???!!!

Cieszę się, że Islandia i Litwa weszły :heart:
AZJA/AMERYKA EXPRESS FAN 🌏 SURVIVOR FAN :fire: THE CIRCLE FAN :purple_heart: DE MOL FAN :mag_right: BIG BROTHER CANADA FAN :canada:
bucik11
Legendary
Posty: 10538
Rejestracja: 17 cze 2018, 21:15
x 510
x 1249

[TVP1] Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bucik11 »

Mi najbardziej zależało na Grecji, Armenii i Portugalii, więc na szczęście weszły do wielkiego finału. Ukraina to było wiadomo, jedynie zaskoczeniem, że Mołdawia weszła, dla mnie była jednym z gorszych występów w dzisiejszym półfinale. Jeszcze niewiadomą miałem przy tym czy Łotwa czy Litwa zakwalifikuje się do finału.
Gierek
Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 22 cze 2021, 21:30
x 30
x 6

[TVP1] Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Gierek »

Jestem ciekawy szczegółowych wyników półfinałów - wtedy dowiemy się szczegółów, kogo Marius wykopał z finału, ciekawe, jakie były różnice punktowe, ale fakt, byłem zażenowany, jak usłyszałem, że Szwajcaria awansowała.
malmex
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 18 maja 2021, 23:41
x 10
x 20

[TVP1] Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: malmex »

Poziom półfinału słabiutki. Nie było co wybierać do tej dziesiątki. Jedynie Ukraina była bardzo na plus, chociaż nie widzę w tym zwycięzcy. Bardzo spodobała mi się Islandia która zrobiła bardzo dobre pierwsze wrażenie, spokojny lekko countrowy występ z niesamowitym klimatem, jedyna wywowała u mnie jakieś emocje.
Z ciekawszych dobrze wypadła Holandia, Chorwacja i Armenia - takie typowe ckliwe radiówki. Mocno wyrówniła się Mołdawia, która porwała tłumy swoją rockową biesiadą.
Niestety reszta słabiusieńska. Typowe wtórne, eurowizyjne zapchajdziury które przechodzą właśnie swoje ostatnie tchnienie na tym konkursie.
Awatar użytkownika
Asjata
VIP Expert
Posty: 2335
Rejestracja: 15 wrz 2016, 17:03
x 147
x 526

[TVP1] Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Asjata »

Połówki:
AZJA/AMERYKA EXPRESS FAN 🌏 SURVIVOR FAN :fire: THE CIRCLE FAN :purple_heart: DE MOL FAN :mag_right: BIG BROTHER CANADA FAN :canada:
SolariS
Użytkownik
Posty: 152
Rejestracja: 22 lis 2017, 15:12
x 173
x 31

[TVP1] Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SolariS »

Ogółem widać przepaść pomiędzy jakimiś dobrymi występami i piosenkami, a resztą. Wczorajszy półfinał to była jakaś tragedia, największe ciarki żenady miałem chyba przy Albanii, kompletnie nie wiem co to było. Za to występem wieczoru był dla mnie Diodato.
Awatar użytkownika
Asjata
VIP Expert
Posty: 2335
Rejestracja: 15 wrz 2016, 17:03
x 147
x 526

[TVP1] Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Asjata »

"Leak" wyników w semi - znając życie fake :lol: :
[ Spoiler ]
AZJA/AMERYKA EXPRESS FAN 🌏 SURVIVOR FAN :fire: THE CIRCLE FAN :purple_heart: DE MOL FAN :mag_right: BIG BROTHER CANADA FAN :canada:
Awatar użytkownika
pulkownik
User of the Year 2021!
Posty: 19321
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:39
x 2218
x 13428

[TVP1] Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulkownik »

Wg Plejady polskie punkty jurorskie ponownie poda Ida Nowakowska.

Fajne porównanie wstępów do piosenek w ostatnich latach, Włochy na tle Holandii czy Izraela wypadają słabiutko. To "półsłońce" powinno być jakoś ze sceną skoordynowane, jak np. rok temu neony.

Awatar użytkownika
KubaBing
VIP Expert
Posty: 1296
Rejestracja: 16 cze 2019, 20:09
x 190
x 328

[TVP1] Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: KubaBing »

Trzeciak pisze: 10 maja 2022, 12:19 TVP chyba jest już przekonana o polskim finale, bowiem w sobotę o 20:25 reportaż "Polska w Konkursie Piosenki Eurowizji - Krystian Ochman".
Reportaż nie tylko o Krystianie, bo też całej delegacji i ich wypowiedzi.
Awatar użytkownika
Abbott
VIP Expert
Posty: 4840
Rejestracja: 18 sie 2018, 15:42
x 1161
x 3564

[TVP1] Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Abbott »

Najbardziej mnie dobijają w rządówce te setki z przechodniami, których średnia wieku wynosi 60+ XD
Przypominają mi się archiwa Dziennika Telewizyjnego, że w Polsce Polakom żyje się dobrze, a na półkach tylko ocet.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Eventy w telewizji”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google Adsense [Bot], Liam, ninja65 i 16 gości