[TVP1] Eurowizja

Wydarzenia organizowane i transmitowane przez stacje telewizyjne.
Awatar użytkownika
Abbott
VIP Expert
Posty: 4840
Rejestracja: 18 sie 2018, 15:42
x 1161
x 3564

[TVP1] Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Abbott »

Jakoś w tym roku nie oczekuję na Eurowizję i ta edycja jest mi całkowicie obojętna. :)
Serugowy
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 03 sty 2022, 8:46
x 13

Re: [TVP1] Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Serugowy »

Według autorów wiwibloggs, występ Blanki na próbach znacząco przybliża ją do finału. Generalnie przewidywania są takie, ze bez problemu wejdzie i jest jednym z największych pozytywnych zaskoczeń konkursu. W przewidywaniach Wiwibloggs zajmuje 13 pozycje :O


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Jordi
VIP Expert
Posty: 16073
Rejestracja: 13 sty 2013, 19:03
x 3524
x 2826

[TVP1] Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jordi »

Maciek Mazański z "Dobry Wieczór Europo" też jest praktycznie pewny awansu Blanki - powiedział to wczoraj w lajwie, dzisiaj leci do Liverpoolu.
Awatar użytkownika
Rektor
VIP Expert
Posty: 6107
Rejestracja: 04 lut 2014, 23:02
x 515
x 1582

[TVP1] Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rektor »

Zapewne wykręci Blanka potrójne salto do tego szpagatu, jeśli ktoś poza najstarszymi góralami widzi szanse. A tak zdejmując maskę ironii, poważnie się zastanawiam, w jaki sposób typowo radiowy kawałek na lato, który nie wbija się w pamięć, miałby coś osiągnąć na tym konkursie.
Awatar użytkownika
3rd
VIP Expert
Posty: 1814
Rejestracja: 01 sty 2018, 13:13
x 845
x 1017

[TVP1] Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: 3rd »

Rektor pisze: 04 maja 2023, 8:22poważnie się zastanawiam, w jaki sposób typowo radiowy kawałek na lato, który nie wbija się w pamięć, miałby coś osiągnąć na tym konkursie.
Nie wbija się w pamięć? :lol: Można zaklinać rzeczywistość na wszelkie sposoby, ale Blanka wcale wynikiem od Ochmana daleko nie odskoczy, może nawet wyrówna/lekko przebije.
Awatar użytkownika
Rektor
VIP Expert
Posty: 6107
Rejestracja: 04 lut 2014, 23:02
x 515
x 1582

[TVP1] Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rektor »

W Polsce się wbija, bo internet zrobił z tego mocno wykorzystany mem.
lukis90el
Obserwator
Posty: 477
Rejestracja: 07 mar 2021, 11:43
x 258
x 76

[TVP1] Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lukis90el »

Rumunia rok temu miała lepszą wakacyjną radiówkę na Eurowizji niż Blanka - się skończyło tym, że ledwo weszli do finału (z 9. miejsca) i w finale byli raczej na dole stawki (18. miejsce).

Jednakże w tym roku coś Eurowizja na razie nie grzeje mnie tak mocno jak zazwyczaj - nie wiem na ile to z powodu Blanki i jej dość przeciętnego kawałka, a na ile z powodu mojego planowanego wyjazdu na poniedziałek po Eurowizji do Berlina :huh: . Może obejrzę (ale głównie w celu poszukiwań interesujących kawałków do playlisty na Spotify), ale nic w tym roku nie obiecuję.
Osoba z ASD - osoba ze spektrum autyzmu
Awatar użytkownika
Abbott
VIP Expert
Posty: 4840
Rejestracja: 18 sie 2018, 15:42
x 1161
x 3564

[TVP1] Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Abbott »

3rd pisze: 04 maja 2023, 11:27 Blanka wcale wynikiem od Ochmana daleko nie odskoczy, może nawet wyrówna/lekko przebije.
Ambitnie. Ja stawiam w finale na miejsca 20-26. Jednak gdyby Blanka była w pierwszym półfinale, to by dziewczyna w nim poległa.

BTW. Słuchając dzisiaj BBC Radio 2 w newsach padła informacja, że służby bezpieczeństwa przy tegorocznej edycji są bardziej wzmożone niż w poprzednich latach ze względu na toczącą się wojnę w Ukrainie. Władze są przygotowane na różne prowakcje ze strony Rosji, a także ataki hakerskie związane z sygnałem BBC i EBU.


Ja tak dziwnie po kościach kiedyś złamanej ręki czuję, że w finale niespodziewanie online przemówi Zełenski.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49674
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3242

[TVP1] Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

lukis90el pisze: 04 maja 2023, 11:43 Rumunia rok temu miała lepszą wakacyjną radiówkę na Eurowizji niż Blanka - się skończyło tym, że ledwo weszli do finału (z 9. miejsca) i w finale byli raczej na dole stawki (18. miejsce).
Tylko dodajmy, że Eurowizja 2022 była ostatnia ze "starymi" zasadami, czyli z głosowaniem jury i dokładnie takim samym stosunkiem głosów jurorskich i widzów. W tym roku nie ma już głosowania jury w półfinałach (poza kilkoma wyjątkami i głosowaniami awaryjnymi), a w finale dzięki wprowadzeniu głosowania online - jest delikatna przewaga głosów widzów nad głosami jurorów.

Im bliżej naszego polskiego półfinału - tym bardziej jestem spokojny o to, że 13 maja ponownie znajdziemy się w Wielkim Finale. Mowa tu o wykonaniu Blanki na finale ostatniej edycji "The Voice Kids", i fragmentach z pierwszej próby. Tym bardziej przykre, że Blanka jest najeżdżana z kilkadziesiąt razy większym impetem, niż karierowicz Brzozowski, który wykpił sobie występ w Rotterdamie i pojechał za darmo, bo już czuć, że zrobiła spory progres od preselekcji, a ostatnie co można powiedzieć o "Solo" (a prawie pierwsze o "The Ride"), to to, że to jest utwór nijaki. Może w finale nie będzie spektakularnego sukcesu (zresztą byłoby nawet niesprawiedliwością, gdyby Blanka pobiła wynik Ochmana sprzed roku), ale myślę, że to dobrze. Przynajmniej tegorocznej Eurowizji nie będzie się oglądać z wielkim ciśnieniem na sukces Polski. Już starczy, że w zeszłym roku przekroczyło to granice zdrowego rozsądku (mowa tu o pompowaniu balonika o podium Ochmana), co poniekąd przytoczył wczoraj na live Maciej Mazański.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Damian1998
VIP Expert
Posty: 2134
Rejestracja: 22 mar 2017, 22:09
x 1754
x 694

[TVP1] Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Damian1998 »

Abbott pisze: 04 maja 2023, 12:33
Ja tak dziwnie po kościach kiedyś złamanej ręki czuję, że w finale niespodziewanie online przemówi Zełenski.
To byłoby już mega przegięcie 😅.
"Żeby Polska była Polską. Bądźmy razem z Telewizją Polską" AD 2021 - J. O. Kurski 🤡🤡
Awatar użytkownika
KubaBing
VIP Expert
Posty: 1296
Rejestracja: 16 cze 2019, 20:09
x 190
x 328

[TVP1] Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: KubaBing »

W wielkim finale zobaczymy także występ zwyciężczyni Eurowizji 2004 Ruslany nagrany w Kijowie.
https://eurovision.tv/story/ruslana-fea ... rand-final
Awatar użytkownika
pulkownik
User of the Year 2021!
Posty: 19307
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:39
x 2216
x 13420

[TVP1] Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulkownik »

Fragment próby Blanki udostępniony na YT EBU daje jakieś tam nadzieje, wokalnie dźwiga, tanecznie chyba daje radę, niestety ponownie wykorzystywane są kiczowate efekty specjalne, alfamaski, wygląda to obrzydliwe.

Awatar użytkownika
Desovsky
VIP Expert
Posty: 658
Rejestracja: 08 kwie 2017, 21:06
Lokalizacja: Mazowieckie
x 2127
x 474

[TVP1] Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Desovsky »

A mnie ten fragment tylko mocniej rozczarował. Będzie powtórka z RAFAŁa, czyli chórek śpiewa, a Blanka czasem im towarzyszy... Do tego nadal są kiczowate przejścia - wzorem zeszłego roku powinni dodać nakładki na ekran z palemkami albo falami morza. Nikłe szanse na finał, a jeśli już to bardzo nisko skończymy, myślę że wyżej niż na 15 miejsce nie trafimy w tym roku - i to przy dobrych wiatrach.
(on/jego) | 💙💛 | 🏳️‍🌈 | Eurowizja 2024: YouTube
Miłego dnia!
Chris99
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 14 sty 2021, 14:20
x 18
x 18

[TVP1] Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Chris99 »

Obstawiam:

I półfinał
🇳🇴 Norwegia
🇲🇹 Malta
🇷🇸 Serbia
🇱🇻 Łotwa
🇨🇭 Szwajcaria
🇮🇱 Izrael
🇲🇩 Mołdawia
🇸🇪 Szwecja
🇨🇿 Czechy
🇫🇮 Finlandia

II półfinał:
🇦🇲 Armenia
🇧🇪 Belgia
🇨🇾 Cypr
🇵🇱 Polska
🇸🇮 Słowenia
🇬🇪Gruzja
🇦🇹 Austria
🇦🇱 Albania
🇱🇹 Litwa
🇦🇺 Australia
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49674
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3242

[TVP1] Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Desovsky pisze: 05 maja 2023, 21:57 A mnie ten fragment tylko mocniej rozczarował. Będzie powtórka z RAFAŁa, czyli chórek śpiewa, a Blanka czasem im towarzyszy... Do tego nadal są kiczowate przejścia - wzorem zeszłego roku powinni dodać nakładki na ekran z palemkami albo falami morza. Nikłe szanse na finał, a jeśli już to bardzo nisko skończymy, myślę że wyżej niż na 15 miejsce nie trafimy w tym roku - i to przy dobrych wiatrach.
Właśnie nie nikłe, bo według bukmacherów Blanka już ma prawie 70 proc. szans na wyjście z półfinału, i co więcej - mimo fragmentu na koncie YT ESC - szanse rosną. Oczywiście, te efekty pirotechniczne i alfa maski Dobrowolskiego są tak potrzebne jak piernik do wiatraka (nie wiem skąd takie parcie na te same efekty przy każdym występie - i na dorosłej Eurowizji i na Eurowizji Junior - przez TVP), ale czuć, że Blanka sporo własnej energii włożyła w występ.
Pozdrawiam, Trzeciak
ODPOWIEDZ

Wróć do „Eventy w telewizji”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości